Odpowiedzi

2010-03-12T20:35:32+01:00
Najlepszy jest ustój demokratyczny dla obywateli. Jednostka nie jest ograniczana przez państwo, nie panuje dyktatura...Wszyscy są równi, a ludzie nie są własnością władzy. W takim państwie mogą rozwijać się różne subkultury, sztuka...a ludzie mogą mieć własne poglądy na dany temat i mają prawo do wypowiedzenia ich, nie musząc obawiać się, ze spotka ich coś złego. W demokratycznym państwie każda osoba (pełnoletnia) ma prawo wybrać osobę rządzącą.
1 2 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-12T20:35:38+01:00
Demokracja jest, wg mnie, najlepszym ustrojem politycznym i to właśnie w państwie demokratycznym chciałabym żyć.
Nie biorę pod uwagę polityków, którzy dając łapówki bądź mając znajomości zasiadają np. w sejmie, ale tych, którzy ciężką pracą dochodzą do sukcesów, choć tych jest stanowczo zbyt mało.
W tym ustroju najbardziej podoba mi się możliwość głosowania. Kazdy pełnoprawny obywatel może iść do urny i oddać swój głos. Tak więc ma wpływ na to, kto będzie rządził wjego kraju, chociaż nie zawsze wybrany kandydat obejmuje dane stanowisko, ponieważ istnieje prawo większości.
Kolejnym "plusem" demokracji jest tolerancja. Bez względu na rasę czy wyznanie ludność ma równe prawa i nie jest dyskryminowana.
W takim kraju sądy powinny być niezależne, a wyroki sprawiedliwe i adekwatne do danej sprawy.
Obowiązkiem państwa jest zapewnienie obywatelom bezpieczeństwa, zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Każdy człowiek ma prawo czuć się bezpiecznie na jego terenie.
Powinniśmy czuć się odpowiedzialni za swój kraj. W razie potrzeby umieć zrezygnować ze swoich interesów czy nawet życia. Nie można tylko brać, trzeba też dawać.
Mamy wpływ na to, co będzie się działo w naszym kraju w przyszłości. Możemy tak działać, aby żyło nam się lepiej. A chyba każdy tego chce, prawda?

Praca piątkowa :) Mam nadzieję że się przyda :)
2 3 2