Pilnie potrzebuję WSZYSTKICH siatek ostrosłupa pięciokątnego, daję dużo pkt. więc liczę na porządne odpowiedzi, coś w stylu nie wiem bądź ja znam tyko jedną jest po prostu głupie i będzie odrazu zgłaszane jako spam. Jeszcze raz proszę o wymienienie (proszę o rysunki albo coś w załączniku nie muszą być idealnie równe, wystarczy rysunek poglądowy, nawet odręczny w paincie) WSZYSTKICH siatek ostrosłupa pięciokątnego :)

2

Odpowiedzi

2010-03-12T20:48:44+01:00
Http://www.bazywiedzy.com/gfx/siatka-ostroslupa-3.png

http://www.matematyka.wroc.pl/files/u9/siatka_ostroslupa_3.gif


Nie wiem czy właśnie o to konkretnie ci chodziło, ale ja tak to zadanie rozumiem.

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-12T20:59:52+01:00
Podam ci kilka linków
http://www.bazywiedzy.com/gfx/siatka-ostroslupa-3.png
pewnie musisz zrobić taki ostrosłup więc ci opisze jak masz narysować taką siatkę:
Rysujesz pięciokąt ( niekoniecznie foremny), który ma być podstawą ostrosłupa. Potem trójkąty będące ścianami bocznymi. Podstawą każdego z tych trójkątów jest bok narysowanego wielokąta.
Jeżeli zrobisz wszystkie trójkąty równoramienne (ustalasz dowolną rozwartość cyrkla i zakreślasz tym ustalonym promieniem łuki ze wszystkich wierzchołków wielokąta), to otrzymasz siatkę ostrosłupa prostego.
Jeżeli chcesz mieć ukośny, to rysujesz w oparciu o jeden z boków wielokąta jedną ścianę boczną, która nie jest trójkątem równoramiennym. Przechodzisz do kolejnego boku wielokąta i znów rysujesz trójkąt, ale tym razem jeden bok trójkąta musi mieć taką samą długość jak ten bok narysowanego wcześniej, który po wycięciu i złożeniu tworzy tę samą krawędź. Na kolejnym boku wielokąta w ten sam sposób rysujesz następny trójkąt. W ostatnim trójkącie oba jego boki muszą mieć takie same długości jak boki po tej samej stroni w sąsiadujących z nim trójkątach.
życzę miłej pracy