Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-13T10:23:57+01:00
Osobami które będę porównywała są Marcin Borowicz i Andrzej Radek.Marcin należał do grupy społecznej zwanej szlachtą,jego rodzice byli jednak zubożali.Jędrzej zaś pochodził z chłopstwa.
Mieszkał w straszliwych warunkach .Borowicz zamieszkiwał domek.W porównaniu do rodziców Radka jego opiekunowie bardzo się zajmowali i troszczyli o swoje dziecko .Jako szlachciców cechowało ich wykształcenie.Obaj chłopcy pozostali patriotami pomimo zakazów.Andrzej nie ujawniał się z tym zaś drugi ciągle się zmieniał.Cechowali się zawziętością oraz miłością do narodu Polskiego.Stosunek nauczycieli do tych dzieci był różny,szlachcica faworyzowano,biedniejszego wyśmiewano oraz nie zwracano na niego uwagi.Radek sam musiał zarabiać na życie co utrudniało mu skupienie na nauce . Marcina utrzymywali rodzice, obaj chłopcy byli samotni oraz ambitni.
Młody Borowicz uczył się tylko po to aby przypodobać się nauczycielom ,Andrzej edukował się aby uciec od swojego prawdziwego pochodzenia.Miał nadzieję ,że zostanie kimś więcej niż jego ojciec.Bohaterowie nie byli jednakowego wieku,Marcin było o rok starszy lecz tak samo mądry jak jego przyjaciel .
Moim zdaniem chłopcy ci mimo wielu różnic byli dla siebie jak bracia.Każdy z nich miał inny cel w życiu,Starszy chciał być prymusem i mądrym człowiekiem ,uczył się również aby zadowolić matkę.Młodszy zaś uczęszczał do szkoły aby zmienić się i awansować do wyższej grupy społecznej.Jednak nie udało mu się to .Mimo zmienności poglądów Borowicza i zakłamania Radka byli dobrymi ludźmi i świetnie reprezentowali naród Polski.


Proszę...;)