Odpowiedzi

2010-03-13T10:27:22+01:00
Japończycy należą do najdłużej żyjących ludzi na świecie.

Japończycy obchodzą chrześcijańskie Boże Narodzenie – nazywa się u nich Gambatte mimo, iż są wyznawcami buddyzmu i shinotozimu. Wigilia jest tam jednak zwykłym dniem, nie wolnym od pracy czy świątecznym. Od zwykłego dnia różni się kupowanym tego dnia „ kurismasu keeki” (świątecznym ciastem) składającym się z wielkiej ilości kremu i czekolady. Dzieci dostają drobne upominki.

Japończycy słyną z naprawdę niezwykłych wynalazków – od 30 lat pracują nad pralką dla człowieka, tak tak pralką do prania ludzi , która ma zrewolucjonizować proces mycia.

Niech Was nie zdziwi duża liczba zabandażowanych nastolatek w Japonii .. to subkultura zwana Harajuku, znana z naprawdę ekstremalnych pomysłów na modę, lansuje aktualnie nowy trend Kegadoru, co w wolnym tłumaczeniu oznacza poranione czy też okaleczone idolki.


Najbardziej popularnym świętem w Japonii jest Święto Sanja Matsuri obchodzone jest ku czci trzech wielkich mężów: Hinokuma Hamanari, Hinokuma Takenari i Hajino Nakatomo - założycieli i fundatorów świątyni Senso-ji, najstarszej shintoistycznej świątyni w Tokio.
1 5 1
2010-03-13T10:31:54+01:00
1. Japończycy należą do najdłużej żyjących ludzi na świecie.
2. W Japonii jest tylko jedna strefa czasowa nie ma tam czasu letniego
3. Japonia jest jedynym krajem świata, przeciwko któremu została użyta przez inne państwo broń jądrowa.
4. W Japonii obowiązuje ruch lewostronny
5 Japończycy znani są z upodobania do nowości i gadżetów.
1 5 1