Odpowiedzi

2012-11-07T22:18:41+01:00

 

Wielu wybitnych pisarzy pokazuje swój kunszt w tworzeniu wspaniałych wierszy, a czytelnik ma okazję, aby zachwycać się ich niezwykłym urokiem. Moim zdaniem poezja jest piękna i bez wątpienia można ją polubić. Aby potwierdzić słuszność postawionej przeze mnie tezy, przytoczę w tej chwili odpowiednie argumenty.

Po pierwsze, w poezji mozemy odnależć nie tylko poważne tematy, ale również humor i dowcip. Kiedy jesteśmy w złym nastroju i życie wydaje nam się szare, możemy sięgnąć po poezję, która nas nie tylko pocieszy, ale tez rozbawi do łez. Tego typu wiersze poprawią nam nastrój i samopoczucie. Za ich sprawą możemy poczuć wielką radość, dlatego warto do nich wracać.

Uważam, że poezję mozna polubić, ponieważ uczy ona ludzi waznych wartości w życiu i wskazuje odpowiednie zachowania. Dzięki niej dowiadujemy się, że należy mieć w sobie empatię, pomagać potrzebujacym i chorym. Nie być egoistą i nie myśleć wyłącznie o swoich sprawach. Kochać ludzi i być wobec wszystkich tolerancyjnym, dobrym i wyrozumiałym. To istotne sprawy w życiu kazdego człowieka.

Sądzę, iz dzięki poezji możemy równiez poznać piękno naszej przyrody. Pisarze w niezwykły sposób opisują drzewa, góry, lasy. Zwracają uwage na to, abysmy nie byli obojętni wobec natury abyśmy kochali ziemię i to co ona nam dała. Niszcząc ją wyrządzamy tez krzywdę sobie, a więc warto dbać o nią z należytym szacunkiem.

Moim zdaniem poezję można polubić, a swoimi argumentami potwierdziłam tezę, która zamieściłam na wstępie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 3 2