Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-13T13:33:50+01:00
Drogi kolego ! Kraków 13.03.2010r.
Dziękuje Ci za list . Z chęcią go odczytałam i jestem nim mile zaskoczona . Cieszę się że spełniłeś swoje marzenie .
U nas jest piękna pogoda , świeci słońce , jest 6 stopni C . Chciałabym Cię zaprosić do Krakowa , będę tam w najbliższym czasie . Dużo czytałam o zabytkach tego miasta . Największą atrakcją turystyczną Krakowa jest Wawel, wzgórze na którym znajduje się dwa kluczowe zabytki: Zamek Królewski oraz Katedra Wawelska. Zamek Królewski jest niewątpliwie najsłynniejszym zamkiem występującym w Polsce. Jest to zabytek z epoki renesansu. Katedra Wawelska natomiast, jest największą renesansową świątynią w Polsce. Należy także pamiętać, że przy wzgórzu wawelskim w ciemnej pieczarze zamieszkuje legendarny smok wawelski. Ze wzgórza roztacza się także wspaniały widok na Wisłę oraz planty. Zobaczymy również kościół Mariacki . Ta przepiękna gotycka bazylika zlokalizowana jest na Placu Mariackim bezpośrednio przylegającym do Rynku Głównego . Na rynku głównym i wokół niego skupiają się najważniejsze zabytki Krakowa. Znajdują się tam Sukiennice, Ratusz, Kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza, Kościół Św. Wojciecha oraz mnóstwo zabytkowych kamienic. Oprócz tego Rynek słynie z licznych gołębi, mnóstwa kwiaciarni oraz wspaniałych restauracji. Rynek Główny w Krakowie to miejsce wypoczynku zarówno krakowian jak i turystów, miejsce spotkań osobistych oraz biznesowych, miejsce wielu imprez i rozrywek.
Bazylika Świętej Trójcy - przepiękny zabytek sakralny
Kraków obfituje w piękne zabytki sakralne. Zlokalizowanych jest tam wiele kościołów oraz kapliczek, które stanowią nasze narodowe dziedzictwo. Jednym z takich miejsc jest położona na ul. Stolarskiej 12 gotycka Bazylika Trójcy Świętej.
Zabytki Krakowa to oczywiście także niezliczone kamienice. Spacerując po centrum Krakowa widzimy je praktycznie na każdym kroku. Oprócz niewątpliwej wartości architektonicznej budują one w nas klimat minionych lat i dawnych epok. Podążając od Rynku ulicą Floriańską ku plantom z daleka widzimy Barbakan. Zadaniem tej budowli była obrona wejścia do miasta. Zespoły składające się na tą budowlę stanowią zabytki średniowiecznej techniki obronnej grodu . Kazimierz to dawna dzielnica żydowska obfitująca w liczne zabytki takie jak synagogi, kamieniczki oraz gotyckie kościoły. Kontynuując zwiedzanie atrakcji turystycznych Krakowa nie powinniśmy ominąć najstarszej budowli Uniwersytetu Jagiellońskiego, w której nauki pobierał Mikołaj Kopernik. Kościół Karmelitów zlokalizowany jest w dzielnicy Piaski na ul. Karmelickiej 19. Ten zabytek barokowej architektury, jak głoszą podania i opowieści, znany jest z tego, że spełniają się w nim prośby, a nawet zdarzają cuda. Budowla teatru powstała w 1893 roku wzorowana jest na gmachach oper w Paryżu i Wiedniu. Bodajże najsłynniejszym wydarzeniem jakie miało miejsce w jego murach to premiera Wesela Stanisława Wyspiańskiego , która odbyła się w 1901 roku. Fontanna z Żakiem znajduje się na urokliwym placu Mariackim, tuż obok Kościoła Mariackiego. Jak głoszą podania wrzucenie monety do fontanny zapewnia w przyszłości powrót do Krakowa. Kopalnia Soli w Wieliczce to wielka atrakcja turystyczna oraz bardzo stary zabytek.
Już nie mogę doczekać się wspólnego zwiedzania . W Polsce jest wiele pięknych miast które musisz zobaczyć , gdy następnym razem przyjedziesz .
Pozdrowienia Agnieszka .

------------------------------------------------------------------------------
Myślę że pomogłam . :)
5 4 5