Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-13T13:47:44+01:00
Mieszkańców Unii Europejskiej jednoczy wspólny i stabilny kanon wartości - wynika z badań przeprowadzonych przez niemiecki instytut badawczy "Identity Foundation" z Duesseldorfu. Wszędzie w Europie ceni się wysoko takie pojęcia jak "wolność i niepodległość", "bezpieczeństwo", czy też "tolerancja". Różnice - czasem dość znaczne - zauważalne są w podejściu do religii i duchowości.
Z ankiety przeprowadzonej przez "Identity Foundation" wynika, że praktycznie nie ma różnicy pomiędzy postrzeganiem podstawowych wartości pomiędzy obywatelami krajów "starej Unii" a mieszkańcami nowo przyjętych do UE krajów.
Co ciekawe - o ile wśród Europejczyków nie ma większych różnic w sposobie postrzegania wolności, niepodległości, tolerancji, rodziny czy bezpieczeństwa, to jednak podejście do religii i wiary jest różne. Najbardziej do wartości religijnych i duchowych przywiązani są Polacy (58.6 proc. ankietowanych) i Włosi (54.8 proc.). Najmniej cenią je sobie Szwedzi (23 proc. społeczeństwa) oraz Czesi (27 proc. badanych).
3 2 3