Odpowiedzi

2010-03-13T14:12:51+01:00
Poznań,13marca2010r.
DROGI Janie!
Na poczatku mego listu z calego serca cie pozdrawiam i zachęcam do zwiedzenia jednego z najpięknijszych miast a konkretnie Paryża.
Ta stolica Francji jest przepiekna a największą atrakcją jest wieża eifla naprawde warto zwiedzic to miejsce ten ogromny kolos miejsci w sobie wiele ludzi i robi niepowtarzalne wrazenie. Są tam rownież mili ludzie ktorzy mowia po polsku z ktorymi warto sie zaprzyjażnić.
Mam nadzieje ze zwiedzisz Paryz i podziękujesz mi za polecenie tak wspanialego miejsca. kolego..............sorki ze tak krotko rozbuduj to jak chcesz zaniesc do szkoly
2 5 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-13T14:27:00+01:00
Warszawa, 12.02.2010r.

Drogi Arturze!

Piszę do Ciebie ten list, ponieważ chciałabym Ci opowiedzieć oraz zachęcić do zwiedzania tego pięknego miejsca jakim jest Kraków.
W wakacje wraz z rodzicami wybrałam Si e do Krakowa. Zwiedzałam tam wiele ciekawych i interesujących miejsc. Pierwszego dnia wybrałam się na Rynek Główny. Przechadzając się tamtędy ujrzałam sukiennice, które miały geometrycznie kryte hale targowe. Dowiedziałam się także, że nowe, murowane sukiennice wystawił król Kazimierz III Wielki. Środkowa hala o długości 108 m i szerokości 10 m z dwóch stron miała dostawione dwa rzędy kramów na głębokość 7,5 m. W osi długiej było to 18 kramów, które nakryte były sklepieniami. Obecnie na piętrze sukiennic znajduje się Galeria Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku. Stanowi ona oddział Muzeum Narodowego. Wewnątrz widziałam zachowane do dziś zabytkowe i sprawne oświetlenie gazowe. Wychodząc na Rynek Główny ujrzałam Kościół Mariacki, z którego grano hejnał o godzinie 12:00. Idąc ulicą Kanoniczną widziałam Katedrę Wawelską. Odbywały się tam koronacje polskich królów. Katedra posiada 3 wieże. Jedną z nich jest wieża Zygmuntowska, na której wisi słynny dzwon. Następnego dnia tata zabrał nas pod pomnik Adama Mickiewicza, który znajdował się w samym centrum Rynku Głównego. Nie miałam pojęcia, że jest on taki wysoki. Zrobiłam sobie zdjęcie tam i przesyłam ci je.
Zachęcam Cię abyś zwiedził Kraków, bo jest to bardzo piękne miasto. Tam na pewno nie będziesz się nudził. Pozdrawiam.

Ania
2 3 2