Proszą o przetłumaczenie poniższych zadań na JĘZYK ANGIELSKI, ale tylko przez osoby znające angielski (bo w pisać w słownik to każden jeden umie, ale robić to nie ma komu xD):

1)Dzisiaj spóźniłem się do szkoły. Na w.f. graliśmy w piłkę ręczną. Wieczorem oglądałem z rodzicami serial "Dr. House".

2)Kiedy szedłem do szkoły, przypomniałem sobie, że nie wziąłem książek do j. angielskiego. W szkole było nudno. Po przejściu do domu położyłem się i usnąłem na 2 godziny.

3) W szkole było super, ponieważ dostałem 5 i 6. Kiedy przyszedłem do domu grałem na komputerze i odrabiałem lekcje. Ok. 17 pojechałem z mamą do sklepu.
___________________________________________
Jeszcze raz proszę o pomoc.
Nagrodzę najlepszą odpowiedź!!!!

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-13T14:15:44+01:00
1.Today I was late to the school. On PE we played the handball. evening I watched series " Dr. House" with parents .
2.When I went to the school, I remembered that I hadn't held books to English. It was at school boringly. After the transition home I lay down and I fell asleep for 2 hours.
3.It was at school great, I got 5 and 6. When I came home I played on a computer and I did my homework. About 5 p.m I went with the mum to the shop.
2010-03-13T14:15:53+01:00
1. Today I was late to school. Durning PE lesson we were palying hand ball. In the evening I watched "Dr. House " with my parents.

2. When I came out to school, I've remainded that I left my English books. In school was boring. When I was back at home I went to the bed and I was sleeping for 2 hours.

3. In school was great, because I got good marks - 5 and 6. When I came back home I was palying computer games and I was doind my homework. About 5 p.m. I went shopping with my mum.