Odpowiedzi

2010-03-13T16:04:55+01:00
Bogowie Olimpijscy są bardzo wartościowymi postaciami starożytności . Najpotężniejszym z nich jest z pewnością Zeus, aczkolwiek, jako swojego patrona wybrałam Hadesa, jego starszego brata .
Zadecydował o tym fakt, iż Bóg ten był władcą świata umarłych, czyli i śmierci samej w sobie. Jeden z dwunastu Bogów Olimpijskich, który jednak nie uczestniczył w życiu na Olimpie. Jego kraina, świat umarłych była piękna, był jej ojcem i panem. czyż nie było by wspaniale, jakbyśmy i my mogli decydować o śmierci ? Mniemam, że szanując i czcząc jego, również uniknęli byśmy jakiegokolwiek losu, który nie byłby nam dany od innych, a od niego. On, Hades właśnie decydował by o naszym życiu, o losach w jego krainie.
Sądzę więc, że pod jego opieką nie moglibyśmy zostać zesłani w otchłań czeluści, on za nas by decydował. Dlatego więc chciałabym, aby był on moim patronem. Mielibyśmy wówczas nikłą, ale jednak widoczną władzę nad swoim życiem. Przed śmiercią, i na drodze ku niej. Walcząc ze śmiercią, walczymy z nim. A jeśli idziemy ramię w ramię z je panem, należy nam się dar decydowania o śmierci, o sobie. ten właśnie dar posiada Hades .