Odpowiedzi

2010-08-08T12:46:51+02:00

Skrajnie łatwopalny oznacza to, że istnieje duża możliwość zapłonu nawet przy bardzo krókotrwałym kontakcie z jego źródłem.

 

Nie wyrzucaj do kosza dotyczy głównie baterii, które mogą zakazić inne przedmioty znajdujące się w koszu poprzez wylanie się z baterii substancji silnie szkodliwych dla otoczenia. Po przewiezieniu kosza z bateriami na śmietnisko może dojść do skażenia środowiska.

 

Nie testowany na zwierzętach- znak ten jest używany głównie na produktach kosmetycznych. W celu sprawdzenia reakcji substancji ze skórą robiono odpowiednie badania na zwierzętach, co najczęściej prowadziło do trwałych uszkodzeń ich ciała a nawet do ich śmierci. Robiono tak po to, by produkty nie były zagrożeniem dla człowieka, kosztem życia zwierząt. Jeśli informacje te uzyskiwano w inny sposób niż testy na zwierzętach wtedy na produktach zamieszczano właśnie ten znak.

 

Dwie strzałki w kółku oznaczają recykling, czyli powtórne wykorzystywanie jakichś produktów, np. papieru lub szkła.

2010-08-08T13:30:30+02:00

Skrajnie łatwopalny- oznacza, że podany produkt może ulec zapłonowi w warunkach nieodpowiednich, czyli wtedy kiedy posiadacz danej rzeczy nie stosuje się do zaleceń umieszczonych na opakowaniu i np. umieszcza dany produkt na słońcu w lecie. 

Nie wyrzucaj do kosza- zakazuje wyrzucania produktu do kosza, gdyż z powodu nieodpowiedniego składowania odpadów może sprawić mocne zanieczyszczenie środowiska, lub stanowić niebezpieczeństwo osób przebywających w pobliżu. Np. opakowania po dezodorantach lub zapalniczkach wrzucone do pieca przez przypadek wybuchają.

Nie testowany na zwierzętach- to oznacza że dany produkt//kosmetyk  nie był testowany na zwierzętach tylko dermatologicznie, w laboratorium. 

Dwie strzałki na kółku oznaczają recykling, wykorzystanie odpadów po ponownym przetopieniu i przygotowaniu ich do użytku.

Pozdrawiam, kate66 :)