Odpowiedzi

2009-10-24T20:46:12+02:00
Współczesna młodzież gimnazjalna ma bardzo dużo problemów. Najczęściej z nauką, ale więcej poważniejszych... Oni są sami temu winni, gdyż to oni wchodzą w niepotrzebne bójki lub "czarne" interesy.
Powinni poważnie zastanowić się nad swoim zachowaniem. W szkołach organizowane są takie lekcje typu "Wychowanie w rodzinie" lub "Przemoc w szkole". Bardzo popieram takie lekcje, gdyż są one odpowiednie do naśladowania. Chociaż większość osób lekceważy takie lekcje, nauczyciele powinni im zwracać jak największą uwagę. Rodzice tu też są potrzebni. Powinni porozmawiać ze swoimi dziećmi, a jak to nie pomoże to zastosować takie kary aby zadziałały. Przyczyną największych problemów u uczniów są bójki z rówieśnikami lub kłótnie, które prowadzą na złą drogę. w szkole powinien być także terapeuta lub psycholog w razie jakiejś potrzeby.
Mam nadzieję że w szkołach i rodzinach będzie coraz mniej problemów. W ten sposób życie stanie się przyjemne.
3 4 3
2009-10-24T20:46:25+02:00
Popatrz tu: http://www.edukacja.edux.pl/p-231-problemy-szkolne-stres-kryzysy-emocje.php
2009-10-24T20:47:27+02:00
Współczesna młodzież zwraca uwagę na to co się dzieje wokół nich lecz nie zastanawiając się robi to samo. W szkołach gimnazjalnych młodzież coraz częściej stosuje agresję przeciw sobie, zażywa alkocholu. pali papierosy nie oceniając czy to jest dobre czy złe po prostu chcą się pochwalić przed kimś że są już dorośli i mogą robić co chcą i robią to bezumyślnie. w szkołach coraz częściej nauczyciele walczą z agresją lecz sa tacy uczniowie którzy nie słuchaja nauczycieli i na złość biją slabszych uczniów. Mówi się duzo o narkotykach, w szkole gimnazjalnej one również się pojawiają i dużo młodzieży ginie po zażyciu dużej dawki. Potem rodzice zadają sobie pytanie po co właśnie on?
(pisząc dużymi literami będzie na dwie strony:P)
2 4 2