Odpowiedzi

2010-03-13T16:41:53+01:00
Drogi Leszku
Na początku mojego listu serdecznie Cię pozdrawiam.Wiem że niedługo będziesz w gimnazjum więc chcę napisać Ci jak wygląda życie w gimnazjum.
Kiedy ja miałem zacząć chodzić do gimnazjum bardzo się bałem.Na szczęście bycie w gimnazjum nie jest takie straszne.,,Chrzciny''które miałem na poczatku gimnazjum nie były złe.Były bardzo śmieszne.Wcale nie mam strasznie dużo nauki.Znajduje czas na hobby i przyjaciół.Mam wspaniałych nauczyczycieli.
To już koniec mojego listu.Pozdrów rodzinę.Gimnazjum nie jest taki straszne
Czarek
P.S. W gimnazjum jest bardzo fajnie.
2010-03-13T16:44:42+01:00
Drogi Czarku
Bardzo się cieszę, że za rok będziesz się z nami uczyć i mam nadzieję że ci się tu spodoba.

Tak jak wiele szkół mamy dobrych nauczycieli ale u nas na lekcjach nie będziesz się tylko uczył. Będzie mnóstwo śmiechu i zabaw na które na pewno masz ochotę.Mamy ogromne boisko do piłki nożnej a tak jak każdy chłopak napewno uwielbiasz grać w piłkę nożną.

Mam nadzięję że udało mi się ciebie przekonać iż "nie taki diabeł starszny jak go malują"
Do zobaczenia w nowej szkole.

Patrycja
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-13T16:45:02+01:00
Drogi kolego!

Na wstępie mojego listu chciałabym Cię gorąco pozdrowić i opisać gimnazjum, jak i również sprawić, aby Cię do niego zachęcić.

Jak już wszyscy wiemy, za rok będziesz musiał iść do szkoły. To jest nowe wyzwanie. Wyższy szczebel, którego będziesz musiał pokonać. Na początku, tak jak każdy jest zdenerwowany, ma stres, ale ja nie chcę Cię straszyć tylko powiedzieć, że nie zawsze tak musi być. Oczywiście gimnazjum to już tak jak wspominałam nowe, większe wyzwanie. Do tego dochodzi więcej nauki, którą nie możesz sobie odpuszczać, bo chyba wiesz, że w klasie trzeciej będziesz musiał napisać egzamin. Gdy będziesz szedł do gimnazjum, to najlepiej, gdy będziesz miał swojego kolegę, z którym na początku będzie Ci raźniej, ponieważ nie zostaniesz sam. Gimnazjum, to również plusy, np. możesz powiększyć swoje horyzonty w znajomości, zarówno nauczyciele, ja i uczniowie, nowi koledzy nie muszą być wcale tacy źli. Niektórzy myślą, że w gimnazjum jest "sztywno", nawet choćby z tego powodu, że wszyscy myślą tylko o nauce ( bo chodzi o ten egzamin), a wcale tak nie jest! Oczywiście, czasami zdarzaj się, że w ciągu tygodnia masz dużo sprawdzianów i kartkówek plus dochodzi do tego jeszcze pytanie, ale to jest wynagradzane. W gimnazjum, tak samo jak w szkole podstawowej odbywają się różne imprezy, np. dyskoteki, lub apele. Również są organizowane wycieczki. Więc " Nie takie gimnazjum straszne, jak o nim mówią!".
Jeszcze co do wyboru tej szkoły, to zalecałabym Ci, abyś się kierował, nie tylko jaka jest tam atmosfera i czy są fajni nauczyciele, dużo uczniów, ale również musisz kierować się tym jaki jest poziom, aby go dostosować do swoich możliwości, bo nie możesz iść do gimnazjum gdzie jest bardzo wysoki poziom nauczania, ponieważ mógłbyś sobie nie dać rady, chyba, że uczysz się dobrze i nauka Ci przychodzi z łatwością, i lubisz się uczyć, to czemu nie, droga wolna!


Mam nadzieję, że przekonałam Cię moimi argumentami, niekoniecznie tymi minusowymi, ale pozytywnymi, i że do sprawy o wyborze gimnazjum i nie tylko dużo się dowiedziałeś.

Pozdrawiam gorąco, ..................... <-----[twoje imię]


PS: Życzę udanego wyboru!





LICZĘ , ŻE POMOGŁAM I LICZE NA MAXA;);*