Muszę napisać wywiad z Ernestem Hemignway'em na temat jego twórczości. Max 5 pytań. Odpowiedzi mają być rozwinięte ( nie mają odpowiadać na 'tak lub nie') Tytuł ma być taki, aby przyciągał. Przedstawienie rozmówcy i tematu.


Proszę o pomoc.
Muszę mieć to zadanie na poniedziałek!

1

Odpowiedzi

2010-03-14T06:34:51+01:00
Poetycka dusza Amerykańskiego pisarza.
- Dzień dobry Panu jestem dziennikarzem gazety "literackie nuty" i chciałbym przeprowadzić z Panem wywiad na temat Pana twórczości. Czy mógłbym?
- Ależ oczywiście, uwielbiam wypowiadać się dla moich czytelników.
- Co Pan czuje kiedy Pan tworzy?
- Czuje jak bym rozdzierał swoją dusze. Czuje jak zostawiam ją na kartce. Czuje wielką satysfakcję z tego, że poświęcam się dla potomności i ludzi współczesnych.
- Dlaczego zajmuje się Pan akurat pisarstwem?
- Dlatego, że jak piszę czuje się spełniony, czerpię z tego wielką przyjemność.
-Podobno w czasach młodości zajmował Pan się dziennikarstwem. czemu?
- Ponieważ było to dla mnie wielkim doświadczeniem literackim, wtedy nauczyłem się odpowiednio dobierać słowa i tworzyć treści.
- Co Pan sądzi o twórczości Morley'a Callaghan'a?
-Jest to mój przyjaciel można powiedzieć że towarzysz broni więc trudno mi się wypowiadać na jego temat ale wiem że jego powieści są też wielce wspaniałe.
-Tak wielce wspaniałe jak Pana?
- No cóż ciężko mi nas porównywać ale uważam że w sztuce nie jest tak że ktoś jest lepszy albo gorszy bo każdy ma swój styl swój charakter sztuka polega na oddaniu samego siebie a jak wiadomo każdy z nas jest inny i nie ma lepszych lub gorszych.
- Bardzo dziękuje Panu za wywiad
- nie ma sprawy jak by było coś jeszcze proszę przychodzić chętnie jeszcze porozmawiam.
- jeszcze raz dziękuje i do wiedzenia
- do widzenia.