Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-13T19:01:57+01:00
Miłość, jaką daje Ci mama jest inna. Jest bezwarunkowa. Nie musisz jej powiedzieć - kocham Cię, aby Cię przytuliła... Ona zawsze znajdzie czas dla Ciebie, zawsze będzie przy Tobie, nawet wtedy, gdy ją zawiedziesz - da Ci drugą szansę , bo jesteś jej dzieckiem... Wbrew temu, co robisz zawsze nim będziesz a ona zawsze będzie twoją mamą

Miłość Matki

Żar miłości nie wygaśnie
nawet kiedy lodem skuje
Miłość Matki to jest właśnie
to co serce zawsze czuje

Płomień uczuć niczym wstęga
powymiata kurze z dróg
Miłość Matki to przysięga
aż po grób...Miłość matczyna jest ciepła, pełna życzliwości, akceptacji. Miłość matki jest miłością totalną. Matka kocha totalnie, całkowicie i bezgranicznie. Jej miłość jest stała, nie ustępuje i nie stawia warunków- ma charakter bezwarunkowy. Matka kocha dziecko za to, że dziecko jest niezależne od tego, co ono robi, jak się zachowuje, jakim jest człowiekiem. Życie pokazuje przykłady takiej miłości macierzyńskiej, która nigdy nie odrzuca dziecka. Matka kocha każde dziecko nawet to, które stało się wykolejeńcem życiowym, nieudacznikiem, przestępcą. Matka zawsze jest w stanie zrobić dla swojego dziecka wszystko, jest ufna, można powiedzieć - łatwowierna. Jest to miłość jakby "instynktowna".

MITOLOGIA - mit o Demeter i Korze – Demeter, grecka bogini urodzaju, z tęsknoty za porwaną przez Hadesa córką uśmierciła całą przyrodę. Kiedy jednak kora powróciła do matki na ziemi zawitała wiosna. Niobe - symbol matczynego cierpienia – była zbyt dumna ze swego potomstwa, dlatego zazdrosna Latona wymordowała wszystkie jej dzieci, a rozpaczającą Niobe Zeus zamienił w kamień. Jokasta - matka i żona Edypa, którego poślubiła nie rozpoznając w nim syna, w związku z klątwą ciążącą nad rodem Labdakidów. Gdy poznała prawdę, powiesiła się.

Matka to najważniejsza osoba na świecie, daje nowe życie, wydaje na świat potomstwo. Jest symbolem opiekuńczości, czułości, troski i poświęcenia. Matka koncentruje swoje wysiłki na zapewnieniu bezpieczeństwa i dobrobytu dzieciom. Matczyna miłość do potomstwa oznacza bezgraniczne poświęcenie, troskę, ale także niepokój o los potomstwa.

Henryk Sienkiewicz, „Janko muzykant”
Matka w noweli Henryka Sienkiewicza rozpacza, gdyż wie, że jej najukochańszy syn, chcąc posiąść na własność prawdziwe, uwielbione skrzypce, naraził się człowiekowi. Przez to poniósł surową karę. Za chęć spełnienia swego największego marzenia za wszelką cenę, zostaje pobity i umiera. Dla matki
jest to cios, dlatego, iż jej syn jest tak młody i musi pożegnać się z życiem.

Czekam na naj.