1. jakie są elementy bazy turystycznej?
2. oceń, który za wskaźników - PKB czy HDI - lepiej odzwierciedla poziom życia ludności w danym kraju. Odpowiedź uzasadnij.
3. Zaproponuj działania, które doprowadziłyby do zmniejszenia różnic w rozwoju gospodarczym i poziomie życia ludzi pomiędzy krajami bogatymi a biednymi.
4. Napisz, jak powinna zachować się osoba, która zauważy pozostawiony bez opieki pakunek w miejscu, w którym znajduje się dużo ludzi (dworzec kolejowy, targowisko, stacja metra, centrum handlowe, główna ulica).
5. W jaki sposób zamachowcy Al-Kaidy uzasadnili swoje decyzje o zamachach?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-25T00:10:10+02:00
1. Baza noclegowa, gastronomiczna, informacyjna.
2. HDI, ponieważ jest tosyntetyczny miernik opisujący efekty w zakresie społeczno-ekonomicznego rozwoju poszczególnych krajów. A wskaźnik PKB mieży tylko zamożność.
3. Zapewne wymiana torwarów oraz wspieranie funduszami słabsze państwa przez bogatsze (forma darowizny.) Wysyłanie lepiej wykształconej kadry lekarskiej/inżynierskiej/nauczycieli oraz organów porządku, aby pokazali i nauczyli biedniejsze państwa jak odpowiednia nauczać, zabezpieczać etc.
4. Powinna w jak najszybszym czasie powiadomić odopowiednie organy typu policja, że zauważyła taką paczkę, wskazac to miejsce gdzie znalazła ją i ewentualnie opisać osobę, którą ją pozostawiła.
5. Tłumaczyli ją świetą wojną swojej religii czyli dżichadem. Chcieli, abym ich sojusznicy zostali wypuszczeni z więzien (np. Guantanamo na Kubie)

Może cos pomogłem :)

Enjoy ;)
2 5 2