1. W jaki sposób możemy wykorzystać naukę Jezusa o budowaniu wspólnoty w naszym codziennym życiu? w kontaktach z rodzicami, rodzeństwem, koleżankami, kolegami, w szkole?
2. Co czynić, aby w naszych wspólnotach było więcej życzliwości, przyjaźni, miłości?
3.Czym wspólnota kościoła różni się od innych wspólnot ?
_________________________________________________________________
Proszę o szybkie odpowiedzi. Z góry dziękuję!

3

Odpowiedzi

2010-03-13T20:24:39+01:00
1.Możemy wykorzystać ją wten sposób, że żyejmy zgodnie.
2.Należy pomagać sobie nawzajem, dzielić się z innymi tym co mamy i być uprzejmym dla bliźnich.
3.Są wspólnoty takie jak:
-rodowa,
-majątkowa,
-interesów.
Wszyscy ludzie w kraju tworzą wspólnotę narodową. Wspólnotę Kościoła tworzą wszyscy ochrzczeni. Wspólnotę mieszkaniową tworzą mieszkańcy jednego budynku. Wspólnotę serc tworzą wszyscy zakochani. Żaeby stworzyć wspólnotę potrzeba:
-wzajemnej zgody,
-solidarności,
-braterstwa,
-życzliwości.
Liczę na naj
2 3 2
2010-03-13T20:26:29+01:00
1.Ważne by miłować Wszystkich jak to robił Jezus Chrystus, kiedy jest miłość jest zgoda,pokuj,przebaczenie życzliwość
2) trzeba wcielać w życie słowa Pana oraz stosowac w życiu przykazania Boże
3) Jest to wielka współota dąrządza do pokoju, wierządza w jednego Prawdziwego Boga
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-13T20:32:15+01:00
1. W bibli jest zawarte 10 przykazań (np.):
* nie zabijaj!
* nie kradnij
* czci ojca swego i matkę swoją..
te 3 z 10 wymienionych można wykorzystać w życiu codziennym czyli aby nie pokusiło nas aby coś ukraść a tym bardziej nie zabijać czy też popełniać innych czynów karalnych!!!
a co do czci ojca i matkę swoją to każdy z młodych ludzi powinien stosować aż do śmierci bo każdego dnia powinniśmy okazywać miłość i szacunek naszym rodzicom bo to oni są najważniejsi!

2.Przyjaźń i miłość możemy budować na każdym etapie życia oraz we wszystkich relacjach międzyludzkich: rówieśniczych, sąsiedzkich, wspólnotowych, zawodowych, narzeczeńskich, małżeńskich, rodzicielskich, religijnych, politycznych.
Różnica wieku, wykształcenia, płci, statusu majątkowego, religii nie stanowi dla przyjaźni i miłości większej przeszkody, o ile przyjaciele i zakochani znajdują wspólną płaszczyznę spotkania, wymiany myśli, dialogu i twórczej pracy. Przyjaźń jest więc tym związkiem, który towarzyszy człowiekowi od dziecięcych lat aż do samej śmierci. Miłość doświadczamy zwykle w nastoletnim wieku, z czasem ludzie łączą się w pary i przekazują życie.
Prawdziwa przyjaźń i miłość będą trwać z nami aż do śmierci.

Życzliwości będzie więcej wtedy, kiedy ludzie znajdą ze sobą tzw. wspólny język, będzie mniej kłótni, nieporozumień, zamieszań. Ludzie powinni okazywać innym życzliwość i szacunek ponieważ każdy jest równy dla Boga.

3. Wspólnota kościoła -jesteśmy członkami kościoła i mamy prawo uczestniczyć w jego życiu, organizuje się spotkania wspólnoty kościoła (schola, ksm, służba liturgiczna) W wspólnocie naszego Kościoła każdy jest członkiem wielkiej Bożej rodziny. Jezus uczył nas życia w dobrze, tolerancji. Potrzeba niesienia pomocy

Może być też np. wspólnota mieszkaniowa różni się to tym że w wspólnocie kościoła rozmawia się o Bogu oraz kościele a w wspólnocie mieszkaniowej o życiu ludzi na osiedlach, żyjemy, realizując swoje potrzeby.


Mam nadzieję, że pomogłam ;))
13 3 13