Odpowiedzi

2010-03-13T20:56:06+01:00
Wbrew temu, co na ten temat mogliby sądzić inni, uważam,że postęp cywilizacji jest zarówno przekleństwem jak i dobrem ludzkości.
Uważam że dzięki komputerowi można bardziej rozwinąć swoje zainteresowania oraz dowiedzieć się czegoś więcej o świecie. Wchodząc na pożyteczne strony encyklopedie czy inne pomoce naukowe możemy się wiele nauczyć. Niestety jednak komputer wykorzystywany jest również do negatywnych celóW. Przez rozpowszechnianie się gier komputerowych jest dużo przemocy. Ludzie przenoszą cyber świat na rzeczywistość i niekiedy może skończyć się to tragicznie.
Sądzę że telefonia komórkowa zabrała ludziom czas ale również dzięki niej zyskała go więcej. Przez komórkę szybciej porozumiewamy się ze znajomymi. Wysyłąmy sms czy wykonujemy proste połączenia. Dzięki temu urządzeniu bardzo szybko możemy skontaktować się z osobą która mieszka nawet za granicą. Niestety ludzie często wolą porozmawiać przez telefon. Zaniedbują przyjaciół i zamiast się z nimi spotkać i porozmawiać przy kawie wysyłają tylko sms.
Kolejnym argumentem jest fakt że ludzie wykorzystują nowinki technologiczne do przeróżnych rzeczy. Jedni do celów dla których dane urządzenie jest przeznaczone natomiast inni po to aby zrobić krzywdę drugiemy człwoeikowi.
Reasumując sądze ze postep cywilizacji to zarówno dobro jak i klęska cywilizacji.


liczę na naj :)
12 2 12