1) napisz w dwóch zadaniach, dlaczego warto czytać książki. podaj przynajmniej jeden powód.
2) Jak człowiek może pomóc ptakom przetrwać zimę? Odpowiedz w co najmniej trzech zdaniach.
3) Wyobraź sobie, że jesteś czarodziejem (czarodziejką). Co zmieniłbyś (zmieniłabyś)na świecie za pomocą magicznego zaklęcia? Napisz o tym w trzech zdaniach.

pliska w miarę szybko ok :)

3

Odpowiedzi

2010-03-13T21:10:28+01:00

1) napisz w dwóch zadaniach, dlaczego warto czytać książki. podaj przynajmniej jeden powód.
...Książka jest wielkim przyjacielem człowieka. Według mnie z całą pewnością warto czytać książki, postaram się to udowodnić następującymi argumentami.
Pierwszym argumentem potwierdzającym moją tezę jest rozwijanie wyobraźni. Autorzy literatury umieszczają w swoich dziełach ciekawe opisy. Pobudzają one naszą ciekawość oraz pomagają stworzyć lepszy obraz przedstawionych sytuacji.
Po drugie czytając książki można się wiele nauczyć. Wzbogacają one nasze słownictwo, poprzez stosowaną w nich terminologię, nie zawsze używaną w życiu codziennym. Czytając utrwalamy jednocześnie zasady pisowni, zapamiętując trudniejsze wyrazy.

2) Jak człowiek może pomóc ptakom przetrwać zimę? Odpowiedz w co najmniej trzech zdaniach
...Dokarmiać je ;)
3) Wyobraź sobie, że jesteś czarodziejem (czarodziejką). Co zmieniłbyś (zmieniłabyś)na świecie za pomocą magicznego zaklęcia? Napisz o tym w trzech zdaniach.
...Jak był była czarodziejką za mnienił bym że zima by trwała 1 miesiąc a lato 5 miesięcy .
...Zmieniła bym śwat na lepsze
1 5 1
2010-03-13T21:10:34+01:00
1)
Moim zdaniem warto czytać książki, ponieważ poszerzają one nasz światopogląd. Dzięki nim także utrwalamy sobie pisownię, oraz poznajemy nowe wyrazy.
2)
Najlepszym sposobem na pomoc ptakom w zimie jest ich dokarmianie. Należy pamiętać, że najlepszym pożywieniem dla ptaków jest np. ziarno. Nie wolno dokarmiać ich sypkimi produktami.
3)
Gdybym była czarodziejką i mogła zmienić świat przy pomocy zaklęcia, wyglądałby on całkiem inaczej. Zmieniłabym ludzi, którzy prowadzą wojny o błahe sprawy, by spostrzegli, że więcej tym tracą niż zyskują. Zmieniłabym także ludzi dwulicowych, oszustów tak, żeby zrozumieli że nie ma ważniejszej wartości niż szczerość.
2 5 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-13T21:19:10+01:00
1.Książki warto czytać dlatego ponieważ jak czytamy to rozwijamy swoją wyobraźnię oraz przysfajamy pisownie różnych wyrazów <ortografia>.Czytając kształcimy także swoje słownictwo.
2.Człowiek może pomóc ptakom przetrwać zimę, dokarmiając je.
3.Gdybym mogła coś zmienić, na pewno bym zmieniła nastawienie ludzi względem siebie.Mam tu na myśli pozbycie się egoizmu,nienawiści i złośliwości.Chciałabym aby ludzie sobie wybaczali, a nie żyli wieczną nienawiścią. ("Śpieszmy się kochać ludzi,tak szybko odchodzą").Chciałabym także aby pomagali sobie, czyli nie byli egoistyczni.Nasz egoizm wykazujemy także poprzez nie segregowanie odpadów i używanie rzeczy nieprzyjaznych środowisku, ponieważ nasi bliscy którzy będą żyli po nas, będą żyć w śmieciach a może nawet w nich zginą.Złośliwosci także chciałabym się pozbyć, abyśmy nie byli puści.


Pary z klubu astra szczecin zajęły pierwsze i drugie miejsce na mistrzostwach polski!!!!!!!Przed chwilą!! :) :) ;)

Pozdrawiam :)
1 5 1