Odpowiedzi

2009-10-25T08:56:19+01:00
Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Dodaje energii, sprawia, że się lepiej czujemy i jesteśmy zdrowsi. Śniadanie powinno się jeść bez pospiechu. Bez śniadania czujemy się osłabieni, głodni, zmęczeni. Leczenie dłużej w łóżku nie sprawi, że będziemy bardziej wypoczęci. Lepiej wstać szybciej i zjeść porządne śniadanie.
Jak wiele?
Śniadanie powinno zawierać ok. 20-30% dziennych kcal.
Dieta, a śniadanie
Osoby ,które są na diecie po prostu nie mogą, nie powinny opuszczać śniadania! Po prostu powinny ograniczyć ilość.
Śniadanie ze sklepiku szkolnego
W domu nic nie jesz, w szkole czujesz głód i zjadasz dla zaspokojenia bułkę słodką, którą kupujesz w sklepiku. To zaspokaja głód tylko na chwile, a potem? Znowu sięgasz po kolejna bułkę, paczka itp.

ok. 400kcal, z tego:
10-14 % z białka
ok. 30% z tłuszczu
ok. 60% węglowodanów
Powinno być w śniadanku:
Nabiał- dostarcza wapnia, białka, witaminy A i D, np. szklanka półtłustego mleka, kawałek żółtego lub białego sera, kubek jogurtu.
Produkt zbożowy- zawiera błonnik, witaminy z grupy B, białko i węglowodany, np. ciemne lub pełnoziarniste pieczywo, sucharek, miskę płatków śniadaniowych, museli
Tłuszcze- ułatwiają przemiany energetyczne, przedłużają uczucie sytości, np. masło, margaryna, pasta kanapkowa
Cukry proste- błyskawicznie dodają energie szarym komórką, np. łyżeczka miodu, dżemu, konfitur, cukru do herbaty
Napój- nawilży organizm od środka, pobudzi krążenie krwi i limfy- płynów odprowadzających do węzłów chłonnych toksyny zgromadzone podczas snu, np. szklanka wody mineralnej, słabej kawy, herbaty, soku owocowego.


. x DDDDDDDDD
pzdr . ; ]