Odpowiedzi

2010-03-14T09:54:38+01:00
Ania Shirley jest główną bohaterką powieścia Lucy maud Montgomery pt. ,,Ania z Zielonego Wzgórza". Poznajemy ją w chwili przybycia do małego miasteczka Avonlea. Miała wtedy 11 lat.Kilka misiecy po urodzeniu Ani zmarli jej rodzice, potem dziewczynka trafila do domy sierot.
Na ramiona spływały jej długie plomiennorude warkocze. Była bardzo chuda i nosiła i najczęsciej nosiła skromne i niemodmne sukienki. Po upływie czasu mozna było dostrzec wyrazne zmiany w wyglądzie Ani. Jej włosy nie byly juz tak rude a niektorzy nazywali sie kasztanowymi. Dziewczyna przybrala takze na wadze, choć nadal była szczupła. Ubierała sie skromnie lecz gustownnie.
Ania bardzo kochala przyrodę i dostrzegała jej uroki. Nadawala piękne nazwy miejscom, które miały w sobie wiem magii.
Dziewczynka bardzo zaprzyjaźniła sie z Dianą. Nazywała ją ,,pokrewną duszą". Ania zdobyła sie na wielkie poświecemnie rezygnując ze stypendium dla Maryli. Kochala ją i nie chciała jej zostawiać. Dziewczynka była bardzo wrażliwa na punkcie swojego wyglądu, dlatego gdy pani Linde wygłosila krytyczne uwagi na jego temat, Ania potrzebowala duzo czasu, aby sie do niej przekonac.
Oprócz tego bohaterka była bardzo ambitna, mądra i zdolna. Bardzo dobrze uczyla sie w szkole. Załozyla Klub Powiesciowy. Świedczylo to o jej zmyśle artystycznym.
Ania byla bardzo pogodną i radosną osobą. Miała bujną wyobraźnie i była optymistycznie nastawiona do świata.
Moim zdaniem bohaterka powieści jest bardzo ciekawa i godna zainteresowania.