Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T11:15:17+01:00
Bazyliszek jest to smok , który został wykorzystany przez pisarzy niejednokronie w baśniach .Z wyglądu przypomina dużego węża.Posiada czerwone oczy , które mogą doprowadzić nawet do śmierci osoby , która w nie spojrzy lub do zamiany w posąg.Żyje w ciemnych zaukach.Jedyne czego się boi to panie koguta , tylko to może go zabić.Jest stworzeniem które rodzi się raz na 100 lat.Posiada negatywne cechy charakteru takie jak samolubność.Nigdy nie miał żadnego przyjeciela , więc trudno powiedziec cokolwiek o takiej postaci.Osoby , które go spotkały na swojej drodze starały się go zmusić do spojrzenia w lustro w efekcie czego on umierał.Uważam , że bazyliszek jest postacią popularną , ale nie wzbudza u mnie mieszane uczucia i nie chciałabym go spotkać na swojej drodze , bo to mogłoby się skończyć dla mnie niebezpieczeństwem.
7 4 7
  • Użytkownik Zadane
2010-03-14T11:33:44+01:00
Smok dalekowschodni to jeden ze smoków, w które wierzyli Japończycy. Był on wcieleniem TAO. TAO to ostateczna, nie znająca zmęczenia działalność, niezmordowanie potencjalna energia. TAO ma władzę nad czasem, przestrzenią i materią. Japończycy uważali, że jest on (smok) najwyższą siłą, najwyższą przyczyną, która wszystko przenika, przybierając nowe kształty, zależnie od otoczenia, a jednak nigdy nie daje się ujrzeć w swym kształcie ostatecznym. Smok był sam w sobie wielką tajemnicą. Ukryty w pieczarach niedostępnych gór lub schowany w otchłaniach morza czekał na czas, kiedy powoli przystąpi do działania. Objawiał się w chmurach burzowych, obmywał swą grzywę w mroku kipiących wirów. Jego pazury były w zygzaku błyskawicy, jego łuski zaczynały błyszczeć w korze deszczem spłukanych sosen. Jego głos słychać było w huraganie, który rozpędzając zwiędłe liście w lesie przyspieszał nadejście nowej wiosny.
Smok ten ujawniał się tylko po to, by zniknąć.

powodzonka!!;)
4 4 4
2010-03-14T12:05:34+01:00
Bazyliszek, legendarne stworzenie mające postać koguta lub indyka, z ogonem węża i oczami żaby lub jaszczurki, zabijające lub paralizujące wzrokiem swe ofiary. Wykluwał się z jaja złożonego przez 7-letniego koguta albo z jaja przechowywanego w kurzu. Zabijano go za pomocą zwierciadła, w którym odbity jego własny wzrok działał nań śmiertelnie. Pilnowało skarbów. Postać ze średniowiecznych podań o Krakowie i Warszawie. Popularne określenia "bazyliszkowe oczy, bazyliszkowe spojrzenie" - to pozostałości legend.
3 4 3