Odpowiedzi

2010-03-14T10:52:06+01:00
Wiktor Emanuel 2 : Byl Krolem Sardynii i Krolem Wloch. W 1861 Wiktor Emanuel objął tron zjednoczonych Włoch. Został jednak ekskomunikowany przez papieża Piusa IX ponieważ w 1870 zajął Rzym i Państwo Kościelne. W 1871 roku Rzym stał się, w miejsce Turynu, oficjalną stolicą zjednoczonego państwa włoskiego.

Otto von Bismarck : Byl Premierem Prus i ksiaze Lauenburg. Przyczynił się do zjednoczenia Niemiec

Wilhelm 1 : Byl Elektorem brandenburskim i książę Prus. Wychowany w duchu kalwińskim odznaczał się przez całe życie pracowitością, dużym poczuciem obowiązku oraz cierpliwością. W młodości odebrał wszechstronne wykształcenie, władał m.in. francuskim, polskim i łaciną.

Giuseppe Garibaldi: Byl włoskim rewolucjonista, żołnierzem i politykiem, działacz i bojownik na rzecz zjednoczenia Włoch do czego w znacznym stopniu się przyczynił. Postać barwna i kontrowersyjna, tworząca swą własną legendę za życia.
6 4 6
2010-03-14T10:52:53+01:00
Kim byli i czego dokonali :
Wiktor Emanuel 2 :pierwszy król zjednoczonych Włoch od 1861, z dynastii sabaudzkiej.Dzięki podbojom Wiktora Emanuela oraz szefa rządu Sardynii - Camillo Cavoura, Sardynia rozrosła się i wchłonęła wszystkie włoskie królestwa i księstwa.

Otto von Bismarck:książę von Bismarck-Schönhausen, książę von Lauenburg; niemiecki polityk, premier Prus, kanclerz Rzeszy zwany Żelaznym Kanclerzem. Przyczynił się do zjednoczenia Niemiec. W polityce wewnętrznej zwolennik ewolucyjnego konserwatyzmu.

Wilhelm 1 :Elektor brandenburski i książę pruski.

Giuseppe Garibaldi:włoski rewolucjonista, żołnierz i polityk, działacz i bojownik na rzecz zjednoczenia Włoch, do czego w znacznym stopniu się przyczynił.Bohater narodowy Włoch, twórca ich odrodzenia znanego jako Risorgimento. Szczególnie aktywny podczas walk na Sycylii i w bojach o Rzym.
5 5 5