Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T11:22:12+01:00
Kożysanie z telefonów komórkowych w szkołach głównie w czsie lekcji jest zakazane. Dlaczego?? Nauczyciele argumentuja to jako walkę z wszechobecymi komórkami, oraz walkę o utrzymanie porządku i spokoju na lekcjach. Nasuczyciele obawiaja się również by uczniowie nie wymienieali sie miedzy sobą rozwiązaniami czy odpowiedziami np. podczas sprawdzianów. Z tej strony walka taj jest usprawiedliwiona.
Jedank mozna wskazać także pozytywne aspekty telefonów komórkowych, Dzieki ich rozwiniętej formie(dostep do internetu, szeroki zakres mulitmediów) uczniowie mogliby niekiedy kozystać z nic np. jako kalkulatory, czy tłumacze albo słowniki, bądź do wyszukiwania nizbednych inforamcji. Trzeba także pamieać, iż głównm zadaniem telefonów jesy umożliwienie kontaktu, porozumienia z ludźmi(rodzice często chcą mieć kontrolę nad swoimi pociechami dlatego od najmłodszych lat udostepniają im telefony komórkowe) ,a nie rozwiazywanie problemów, zadań szkolnych.
Mimo to wiekzośc osób popiera zakaz kozystania z telefonów podczas lekcji. Zgadazają sie z tym m. in psychologowie, którzy coraz częściej zwracają nasza uwagę, na to iż stała obecnosc teleonów w naszym zyciu nie sprzyja zdrowiu.
Lepiej byłoby, gdybyśmy ograniczyli czs ich uzywania. Innymi słowy, nie wolno pozwolić sonie na uzależnienie sie od nich.