Odpowiedzi

2010-03-14T11:21:45+01:00
Na poddaszu domu mieszka marcyś wraz z matką, wdową. Marcyś pracuje w fabryce jako kotłowy. Jego praca polega na dorzucaniu węgla do wielkiego parowego kotla. Matka krząta się po ubogim ale zadbanym mieszkaniu czasami z nudów obserwuje dym wydobywający się z komina fabryki, w której pracuje jej syn. obserwowanie dymu jest jej jedyną rozrywką, wie że jeśli wydobywa się dym to jej syn żyje, jest cały i zdrowy.
Po kształcie i intensywności dymu staruszka orientuje się, kiedy jej syn wróci na obiad lub kolacje. syn często wraca głodny, a ponieważ jedzenia jest mało to matka często udaje, że zjadła oddając swoją porcje synowi. Pewnej nocy Marcysiowi śniło się, że uderzył w jego piorun. Matka bardzo się wystraszyła, jednak aby pozbyć syna lęku powiedziała mu, że ten sen oznacza wesele. Tego dnia w fabryce wybuchł kocioł, a Marcyś zginął przy pracy.
2010-03-14T11:26:27+01:00
Izdebka ,w której mieszka wdowa ze swoim synem była przepełniona miłością.
Syn wdowy pracował jako kotłowy ,dym z komina fabrycznego ,na który matka często spoglądała przekazywał matce wiadomości o Marcysiu i jego pracy. Matka bardzo troszczy się o syna ,gdy jej syn jest w pracy przygotowuje mu obiad, jego ulubionym daniem jest barszcz. Kiedy Marcyś powraca do domu na stole czeka na niego obiad. Wdowa bardzo kocha swojego syna świadczy to o tym ,że nie jadła obiadu razem z nim tylko wyjadała resztki. Ich dom był ubogi ,ponieważ wdowa nie pracowała ,w wolny czas gotowała ,szyła i zajmowała się domem. Na przeżycie mieli tylko pieniądze zarobione przez Marcysia. Dlatego matka zawdzięczała mu tak wiele. Niestety pewnego dnia, gdy chłopiec poszedł do pracy zginął. Wdowa po śmierci swojego najukochańszego syna ,często siadała przy oknie i patrzyła na snujący się dym, przybierajacy postać chłopca.

_________
Prosze:)