Odpowiedzi

2010-03-14T11:21:55+01:00
Jagienka była córką Zycha i Małgorzaty ze Zgorzelic. Stanowi przeciwieństwo Danusi. Dziewczyna lubiła jeździć konno, chodzić na polowania, pływać. Odznaczała się inteligencją i sprytem. Miała dobre serce, współczujące biednym i pokrzywdzonym.
Była piękną ciemnowłosą dziewczyną, o silnej, zgrabnej figurze. Rozpierała ją energia. Jagienka od początku stanowiła idealną kandydatkę na żonę rycerza: szlachetnego pochodzenia, urodziwa, zdrowa, silna, a przede wszystkim zdolna do wydania potomstwa, stanowi gwarancje ciągłości rycerskiego rodu.
Była szczera i prawdomówna.


Danusia była córką Juranda ze Spychowa. Jej matka została zabita przez Krzyżaków. Danusia była bardzo drobnej budowy. Była bardzo ładna i delikatna dziewczynką. Miała blond włosy i niebieskie oczy.
Danusia była bardzo wrażliwą dziewczynką. Bardzo tęskniła za matką. Dziewczynka darzyła miłością ojca i Zbyszka z Bogdańca oraz Annę Danutę, która była dla niej jak matka. Danusia grała na lutni. Była bardzo opiekuńcza. Danusie cechowała uczciwość i prawdomówność.
2 4 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T11:44:16+01:00
Jagienka - Piętnastoletnia dziewczyna, która jest bardzo piękna.Szczupła sylwetka i szerokie ramiona, miała rumieńce na twarzy ,niebieskie oczy, mocno czerwone usta i ciemne włosy.Jest półsierotą, od 8 roku życia wychowuje ją tylko Ojciec.Wywodzi sie z niezbyt zamożnego rodu.Jej pasją była jazda konna, ale również pływanie.Była bardzo sprytna i inteligentna.Jest osobą, która posiada nieskończenie wiele dobrych cech , ale najważniejszą jest odwaga, udowodniła to wiele razy.Była postacią pozytywną. Starała się radzić we wszystkich sytuacjach.
Danusia - Córka Juranda ze Spychowa, po śmierci matki trafiła pod opiekę księżnej Anny Danuty. Ma 12 lat ,jest bardzo piękna a jej pasja to śpiew. Jest drobna i delikatna,ma długie i jasne włosy oraz niebieskie oczy.Danusia jest bardzo nieśmiała i wstydliwa ,zazwyczaj siedzi sama , unika kontaktu z innymi.Interesuje się graniem na lutni.Kocha Księżną i traktuje ją jak własną matkę. Panicznie boi się Krzyżaków i obcych ludzi,jest to spowodowane warunkami w jakich się wychowała.
2 5 2