Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T11:28:37+01:00
PROBLEM NARKOMANI I ALKOHOLIZMU WŚRÓD MŁODZIEŻYProblem narkomani i alkoholizmu wśród młodzieży, stał się w ostatnich latach dość powszechny. W narkotykowy nałóg, A także w alkoholizm popada bardzo wielu młodych ludzi, którzy robią to z wielu błahych powodów. Narkomania i alkoholizm są nałogami bardzo niebezpiecznymi i szkodliwymi, zwłaszcza dla młodzieży. Wśród młodzieży rozpowszechnia się również palenie papierosów, a ten nałóg wcale nie jest mniej niebezpieczny niż wymienione powyżej, może doprowadzić nawet do śmierci (chociażby na raka płuc).
Skupmy się jednak na narkomani i alkoholizmie. Ofiarą tych nałogów jest zazwyczaj młodzież z rodzin patologicznych, nie umiejąca pogodzić z sytuacją panującą w domu i szukająca pocieszenia w narkotykach i alkoholu. Nie zawsze są to jednak młodzi ludzie z rodzin patologicznych, czasem są to dzieciaki z porządnych rodzin – które chcą zrobić rodzicom na złość, bądź w poszukiwaniu przyjemności.
Motywem skłaniającym młodzież do rozpoczęcia przyjmowania środków uzależniających jest ich działanie: rozluźniające, dopingujące, stymulujące, halucynogenne. Rozwój uzależnienia jest zależny od wielu czynników m.in.: od specyficznych właściwości substancji uzależniającej.
Młodzież, jednak chyba nie zdaje sobie sprawy z tego jak wielki błąd popełnia. W chwili gdy uzależnia się od narkotyków czy alkoholu, naraża się na niebezpieczeństwo przedawkowania, nagłej śmierci lub doznania stałego uszczerbku na zdrowiu. Często także gdy jest się „naćpanym” nie ma się świadomości popełnianych czynów, a to może być skutkiem np.: gwałtu, kradzieży, niechcianej ciąży, wandalizmu. Niektóre z tych rzeczy są karalne, mogą być one powodem, dla którego zamkną uzależnionego w poprawczaku lub zakładzie odwykowym, co zrujnuje mu życie. Najgorsze jest jednak to że uzależniony młody człowiek nie przyzna się do swego nałogu, zwłaszcza przed rodzicami – a już na pewno nie da sobie pomóc.
W związku ze wzrastającą liczbą uzależnień powstają coraz to nowe zakłady odwykowe. Pomagają one młodym ludziom wrócić do zwykłego życia bez narkotyków i alkoholu. Lecz nigdy, to życie po nałogu i odwyku nie będzie, jak przed nim. Niech wszyscy zamierzający zacząć „brać” czy „pić” młodzi ludzie, zastanowią się najpierw nad skutkami tego nieodpowiedzialnego czynu, zanim go uczynią. Mam nadzieję że taka młodzież dobrze wybierze.
1 5 1