Notatka na temat realizmu w malarstwie (nie muzyce). 3-4 punkty, opisane podstawowe techniki, najwybitniejsi malarze i inne. Proszę o odpowiedź najlepiej w załączniku, tak żeby było na około stronę a5.
Można dodać też, co mogę jeszcze przeprowadzić na lekcji, żeby było ciekawiej

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T12:33:50+01:00
REALIZM :
1.Cechy:
- przedstawianie natury w pełnej prwdzie o niej
- czerpanie tematów wprost z życia, ukazywanie codziennej pracy prostych ludzi
- obiektywny sposób przedstawiania uczuć, emocji i upiększeń
- ukazywanie przyrody w sposób możliwie najwierniejszy
2. Określenie , REALIZM , - OZN. sposób bardzo wiernego przedstawiania rzeczywistości
- wynalazek fotografii
Malarze :
- Gustaw Courbet
- Jean Francois Millet
- Honore Daumier
3. Techniki
- Malarstwo olejne - jest najbardziej rozpowszechnioną techniką malarską przy użyciu farb olejnych, Polega ono na pokrywaniu naprężonego i zagruntowanego płótna, gładkiej deski, lub innego podobrazia farbami, w skład których wchodzi olej lniany lub rzadziej inne roślinne oleje schnące (konopny, makowy) i odpowiednie pigmenty. Sporadycznie stosowany był też wosk, który pełnił funkcję stabilizatora spowalniającego oddzielanie się oleju lnianego od pigmentów.
- malarstwo temperowe - to technika malowania przy użyciu farb temperowych oraz dzieła malarskie powstałe w tej technice. Malarstwo to, znane od starożytności, było wiodącą techniką w okresie średniowiecza. Same farby temperowe są obecnie często wykorzystywane. Schną stosunkowo szybko i nie wymagają gruntowania, nadają się do malowania na płótnie, desce jak i na zwykłym papierze.
- grafika artystyczna - techniki tradycyjne - Grafika artystyczna (warsztatowa) wyróżnia się skupieniem w rękach artysty całego procesu twórczego od projektu przez wykonanie matrycy do wykonania odbitek — rycin, które mają wartość oryginalnych dzieł sztuki. Ilość odbitek uzyskanych z jednej płyty zależy od techniki.

b) - Możesz dodać na lekcji, że malarze prubowali oddać krzywdę społeczeństwa na swoich obrazach, ale pokazywali także piękno swojego kraju
- W rosji artyści założyli grupę pieriedwiżnicy, tzn. wędrowcy
- artyści dawali niechęć do idealizmu i romantyzmu

7 4 7