Odpowiedzi

2010-03-14T12:36:29+01:00
Funkcje:
1.Indentyfikacja klienta
Klient przy zakładaniu swojego konta podaje jedynie imię i nazwisko oraz koniecznie robione jest mu zdjęcie twarzy. Zdjęcie uaktualniane jest raz na kwartał( np.w razie zmian pooperacyjnych) zdjęcie robione na koszt banku bezpośrednio przy bankomacie. Odcisk kciuka przy rejestrze zapisywany jest wraz z danymi, tak wiec przy chęci skorzystania z bankomatu należy przyłożyć kciuk w czytnik po lewej stronie( obok monitora, na którym ukarze się fotografia.)a wtedy automatycznie komputer zlokalizuje nasze dane osobowe oraz ilość pieniędzy na koncie.

2.komfort.
Przy bankomatach zamontowana jest pojemna półka, dla wymagających. Matki z małymi dziećmi, podróżni, czy młodzież szkolna może bezpiecznie przed sobą umieścić swój bagaż bez obawy o naruszenie jakiejkolwiek z tych rzeczy przez zwykłych przechodniów. Wydawało by się, że jest nie jest to istotne ale w dzisiejszych czasach gdy wszystkim się spieszy, zwykła półka pomorze nam w szybszym skorzystaniu z bankomatu.

3.Czas.
W pogoni za pieniądzem bardzo liczy się czas, dlatego na każdym bankomacie zamieszczony jest duży, elektroniczny zegar, który pomoże odnaleźć się w tej czasoprzestrzeni.

4.Lokalizacja
Bankomaty są dobrze widoczne na szarych ulicach dzięki swym pięknym pastelowym barwom, które są niemal od razu zauważalne z promieniu kilku kilometrów. Zwykle przytwierdzone są do ścian biurowców, sklepów, bądź są w specjalnych (także kolorowych) budkach.

5.Dodatkowo
Jest też cos dla spragnionych. Za symboliczną złotówkę.(odliczaną od stanu konta)można ugasić swoje pragnienie dużym kubkiem soku pomarańczowego, warzywnego, kawy , herbaty, lub capuccino. Dla zapaleńców przygotowane są karnety które zmniejszają koszty napojów o 10 % przy codziennym spożywaniu owych napojów.
2 5 2