Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T14:22:55+01:00
Norweżka Marit Bjoergen wygrała w Oslo-Holmenkollen bieg na 30 km techniką dowolną narciarskiego Pucharu Świata. Liderka klasyfikacji generalnej Justyna Kowalczyk z powodu przeziębienia nie startowała.
Marit Bjoergen.Mistrzyni olimpijska chce się skupić na niedzielnym sprincie i walczyć o Małą Kryształową Kulę.

W sobotę wszystkie miejsca na podium zajęły Norweżki. Druga była Kristin Stoermer Steira, a trzecia Therese Johaug. Jedyna Polka w zawodach Sylwia Jaśkowiec zajęła 19. miejsce. Paulina Maciuszek nie stanęła na starcie. Sklasyfikowano 57 zawodniczek.
Kamil Stoch wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata na skoczni Holmenkollen w Oslo. Oprócz niego w zawodach wystąpi jeszcze trzech Polaków: Adam Małysz, Łukasz Rutkowski i Stefan Hula.
Adam Małyszłysz imponował formą podczas skoków treningowych. W pierwszej sesji uzyskał odległość 132,5 m. Szwajcar Simon Ammann wylądował na 125,5 m (szósty rezultat). W drugiej sesji nasz "Orzeł z Wisły" też skoczył najdalej - 135,5 m.

Stoch w kwalifikacjach osiągnął odległość 134 m. Drugie miejsce zajął Czech Jakub Janda - 131,5 m, a trzecie Fin Olli Muotka - 134,5 m. Najdalej - na 136,5 m doleciał Austriak David Zauner, ale skok po lądowaniu podparł, przez co otrzymał niskie noty za styl i ostatecznie uplasował się na 12. pozycji.
czytaj dalej