Napisz opowiadanie "niesamowitą" historię o 2 wojnie światowej .
To ma być coś takiego jakby babka czy dziadek opowiadali czyli jakaś tam przygoda z ich życia czy coś takiego mniej więcej .
Długie to ma nie być max jedna strona A4
Z góry dzięki za pomoc :)
Tylko ważne jest to żeby było coś tam niezwykłego :) !

1

Odpowiedzi

2010-03-16T12:38:26+01:00
Wnusiu pewnie wiesz, że walczyłem w drugiej wojnie światowej. Teraz chcę ci to przybliżyć. W roku 1935 przeszedłem szkolenie na plutonowego i zdałem egzamin. Wysłano mnie na placówkę Westerplatte. Jak dobrze wiesz to tam zaczęła się wojna. Wcześnie rano o godzinie 4 15 usłyszeliśmy pojedynczy strzał z krótkiego pistoletu. Ja akurat stałem przy erkaemie w placówce numer 1. Strzały z pancernika zaczęly się o 4 45. To było coś strasznego. Niebo nam runęło na głowy. Nie wiedzieliśmy co robić, ale chorąży Baran nas rozstawił i czekaliśmy na wroga. Odparliśmy pierwsze natarcie Niemców przy małych naszych stratach. W drugim dniu odparliśmy jeszcze jeden atak.
A w trzecim dostałem w prawe ramię i nic juz nie pamiętam.
Potem dowiedziałem się, że poddaliśmy placówkę. szkoda, że mnie trafili może byśmy wygrali. Ale musisz wiedzieć, że broniliśmy się 7 dni. Pod naporem przewagi liczebnej wroga, który posiadał 3 pancerniki. W szpitalu myślałem, że umrę. Tak mnie trafili celnie, że nie miałem szans, ale twoja babcia była pielęgniarką i czyniła w tamtym czasie cuda z rannymi.


TO WSZYSTKO Z GŁOWY nie z neta POZDRO
1 4 1