Odpowiedzi

2009-10-25T11:36:47+01:00
"Dzieci Ireny Sendlerowej" to nie jest film lekki, łatwy i przyjemny. To historia o odwadze, prawdzie i wielkiej miłości do ludzi.

Główna bohaterka, ryzykując własnym życiem, ratuje żydowskie dzieci - najpierw te, którym udało się uniknąć getta. Nie poprzestaje jednak na tym i w końcu zaczyna ratować dzieci getta przed niechybną śmiercią w powstających obozach zagłady.

Historia Ireny Sendler mogłaby stanowić scenariusz do jednego z wielu filmów traktujących o Holokauście. Jednak twórcom udało się przekazać coś więcej niż tylko skrawek życia pewnej odważnej kobiety.

W zadziwiający sposób, także dzięki przepięknej muzyce, widz przenosi się w czasy bohaterki i zaczyna dostrzegać oraz odczuwać tragizm i ogrom cierpienia, które przecież dla nikogo nie było tajemnicą, ale które równocześnie tak naprawdę nigdy do końca nie docierało do ogólnej świadomości.

"Dzieci Ireny Sendlerowej" to film z duszą o pewnej małej duszyczce, która daje lekcję z życia, tym którzy jeszcze pozostali, mimo, że już jej nie ma wśród żywych.