Odpowiedzi

2010-03-14T13:53:04+01:00
Premier Donald Tusk oświadczył w czwartek w Tbilisi, że Gruzja może zawsze liczyć na Polskę w wymiarze dwustronnym i globalnym oraz na polskie doświadczenia. Pogratulował też Gruzji sukcesów gospodarczych i osiągnięć w walce z korupcją.


Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz polecił przygotowanie wizyty prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa w Kijowie. Ma do niej dojść w pierwszej połowie bieżącego roku, a głównym tematem rozmów będą kwestie gazowe."Proszę, by w ramach przygotowań specjalnego posiedzenia komisji międzypaństwowej Ukrainy i Rosji , w pierwszej kolejności rozpocząć rozmowy o kwestii gazowej oraz energii elektrycznej i atomowej" - powiedział Janukowycz, zwracając się do szefa resortu paliwowo-energetycznego.

Rząd Bułgarii przygotowuje zmiany ustawodawcze, mające zapobiec zmianie przeznaczenia gruntów rolnych. Według dziennika "Dnewnik" celem jest zakaz budowy farm wiatrowych na gruntach 1-4 kategorii, w celu zagwarantowania ochrony gruntów ornych. Na początku roku gabinet ogłosił półroczne moratorium na zaaprobowanie nowych projektów farm wiatrowych i małych siłowni wodnych.Zdaniem ekologów, wobec boomu projektów rozwoju odnawialnych źródeł energii konieczne są ograniczenia. Projekty bowiem często nie odpowiadają wymogom ochrony środowiska i dzikiej przyrody.