Zadanie 1
Koleżanka zaprosiła cie na przyjęcie imieninowe ale ty nie możesz na nie przybyć.W kilku zdaniach grzecznie ją za to przeproś.
zadanie 2
Pracownik supermarketu zachęca Anię do wzięcia udziału w konkursie. Dziewczynka niejest zainteresowana. Sformułuj odmowę wzięcia udziału w zabawie.(4 linijki)
zadanie 3
Napisz zawiadomienie o organizowanej przez samorząd uczniowski wycieczce do Ogrodzieńca gdzie znajdują się ruiny zamku z czasów Kazimierza Wielkiego. Podaj informacje o terminie i celu wycieczki oraz kosztach uczestnictwa

2

Odpowiedzi

2010-03-14T13:46:35+01:00
Zad.1.
Olu, przepraszam Cię, ale nie mogę przyjść na Twoje urodziny. Jutro wyjeżdżam z rodzicami na pogrzeb prababci i naprawdę nie mogę do Ciebie przyjść. Przepraszam Cię.

Zad.2.
Dziękuje panu, ale nie skorzystam z zaproszenia. Nie interesują mnie takie zabawy, a i tak śpieszę się, bo wpadłam tylko po sok. Rodzice czekają w samochodzie...

Zad.3
OGŁOSZENIE
SU naszej szkoły w dniu 23.05 br. organizuje wycieczkę do Ogrodzieńca. W ramach wycieczki zwiedzimy ruiny zamku z czasów Kazimierza Wielkiego.
Na parkingu koło szkoły prosimy zebrać się w wyzej wymienionym terminie o godzinie 6.00. Zainteresowanych prosimy do sekretariatu szkoł. Przewidywana cena: ok.250zł.
3 3 3
2010-03-14T13:53:20+01:00
Zad. 1
Cześć! Dziękuję że przysłałaś mi zaproszenie ale nie mogę niestety na nie przyjść. Miałam inne plany na ten dzień. Przepraszam i pozdrawiam

zad.2
Przepraszam ale nie jestem zainteresowana. Nie lubię tego typu konkursów. Nie chcę być niegrzeczna ale nie mam czasu na konkursy. Życzę powodzenia i przepraszam ale naprawdę nie mogę.

zad.3
Zawiadomienie!
Samorząd uczniowski organizuje jedno dniową wycieczke do Ogrodzieńca gdzie znajdują się ruiny zamku z czasów Kazimierza Wielkiego. To miejsce jest bardzo znane. Miasto w województwie śląskim, w powiecie zawierciańskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Ogrodzieniec. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa katowickiego. Prawa miejskie posiadał w latach 1386-1870 oraz od 1973. Mieszkańcy należą do Parafii Przemienienia Pańskiego. Cele wycieczki: poznanie nowego terenu turystycznego oraz zapoznanie się z historią tego miasta.
Koszt wycieczki: 120 złotych

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!!!
2 3 2