Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T14:06:57+01:00
Szczeście dla każdego człowieka ma indywidualne znaczenie.Dla niektórych ludzi zwykła błahostka jest powodem do szczęścia , ale są również takie osoby które mają większe wymagania.Każdy w swoim życiu ma wyznaczone kategorie,które są dla niego ważne.Dla innych do nowy samochód,piękny dom,bogactwo , a dla innych zdrowie,przyjaźń,miłość może stać się powodem radości i zadowolenia.Ja zaznaje w swoim życiu szczęścia poprzez spełnienie swoich marzeń i pomoganiu innym , ludziom potrzebującym.Czuję się dzięki temu spełniona i mam świadomość że zrobiłam coś dobrego, a to sprawia mi ogromną przyjemność .
22 3 22
  • Użytkownik Zadane
2010-03-14T14:09:06+01:00
"Czym według mnie jest szczęście?"

Moim zdaniem szczęście to coś więcej, niż puste słowo, które wprawia każdego w silne emocje, typu zachwyt, radość, uwielbienie. Według mnie to posiadanie rodziny, przyjaciół, dobrych ocen w szkole.

Szczęście to najważniejsza wartość w naszym życiu. Być szczęśliwym nie zawsze znaczy być radosnym. Niektórzy ludzie nie potrafią dostrzec szczęścia wcale, mimo to są szczęśliwi. Ja doświadczyłam szczęścia wiele razy w życiu. Wiele razy też nie potrafiłam go docenić. Dlatego trzeba wierzyć w siebie.

Albert Schweitzer, słynny niemiecki filozof, powiedział: "Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli."
Według tego aforyzmu - należy się szczęściem dzielić, aby je odnaleźć, a będzie się mnożyło. Sądzę, że posiadanie szczęścia nie raduje tak samo mocno, jak dzielenie się nim.

Kończąc moją wypowiedź, chciałabym do końca udowodnić, że jestem świadoma, jaką moc ma szczęście. Jest darem bardzo mocnym, dobrym... Należy z niego korzystać!


Mam nadzieję, że pomogłam.
20 4 20
2010-03-14T14:31:25+01:00
Czym według mnie jest szczęście ?

Szczęście - to słowo dla każdego z nas może mieć zupełnie inne znaczenie.
Według mnie człowiekiem szczęśliwym można być tylko wtedy kiedy jest się człowiekiem spełnionym zarówno zawodowo jak i prywatnie. Są niestety ludzie, którzy nie potrafią tych dwóch rzeczy pogodzić . Kiedy mają dobrą pracę, to pną się po szczeblach kariery i nie mają czasu ułożyć sobie życia prywatnego . Z kolei osoba, którą bezgranicznie pochłonie robienie obiadów i opieka nad dziećmi też nie może być do końca szczęśliwa , ponieważ każdy potrzebuje czuć , że się w jakiś sposób rozwija i że jest doceniany.
Rodzina w naszym życiu jest bardzo ważna. Mimo , że mówi się iż z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu, nie jest to do końca prawda, bo każdy człowiek potrzebuje kogoś, kto wyciągnie do niego pomocą dłoń , kogoś kto będzie dla niego podporą i pocieszycielem. Mimo, że nierzadko kłócimy się z osobami najbliższymi, wiemy , że mimo wszystko, jeśli zajdzie taka potrzeba udzielą nam wsparcia . Bycie samotnym to najgorsza rzecz jaka może człowieka w życiu spotkać. jeśli mamy pewność , że jesteśmy kochani i sami kochamy to wtedy życie nabiera barw.
Kolejnym bardzo ważnym elementem w naszym życiu , jak już wspominałam, jest spełnienie zawodowe. Nie jest ono , aż tak ważne, jak rodzina , ale także istotne. To dzięki interesującej pracy możemy oderwać się od problemów życia codziennego , które z pewnością każdy z nas ma. Możemy poznawać nowych ludzi i dzielić się z nimi swoimi doświadczeniami. Cieszymy się , kiedy uda nam się coś osiągnąć.

Bycie dobrą pracownicą , żoną i matką jest bardzo trudne, ale możliwe. Trzeba starać się ze wszystkich sił , żeby niczego nie zaniedbywać a wtedy i ty i wszyscy wokoło będą szczęśliwi.


Mam nadzieję ,że o to chodziło. Mogą być drobne błędy interpunkcyjne.
12 4 12