Odpowiedzi

2010-03-14T13:58:22+01:00
Bardzo ważne jest nawilżanie skóry. Skórę można nawilżać za pośrednictwem wielu żelów nawilżających do kąpieli, oraz szamponów. Można oczywiście korzystać z szerokiej gamy mydeł.

Kiedy mam suchą skórę bardzo ważne jest jej odpowiednie natłuszczenie, za pomocą np. olejków zapachowych lub oliwy z oliwek.

Po umyciu skórę należy delikatnie osuszyć ręcznikiem, żeby nadal pozostała lekko wilgotna, po czym wetrzeć jakiś balsam bądź krem.

Należy uważać na poparzenia słoneczne. Przed wyjściem na słońce należy posmarować się jakimiś kremami.
4 3 4
2010-03-14T13:59:58+01:00
1. Zapewniać odpowiednią gospodarkę nawilżania skóry, a więc po kąpieli, kiedy skóra narażona jest na szybsze przesuszenie, należy stosować mleczko po kąpieli lub inny delikatny krem nawilżający.
2. W przypadku bardzo suchej skóry, lub dla osób np. w ciąży aby skóra miała odpowiednią elastyczność należy po kąpieli wcierać np oliwkę dla dzieci.
3. Podczas kontaktu skóry ze słońcem należy stosować kremy z filtrami ochronnymi, lub olejki do opalania z takimi filtrami, szczególnie gdy przebywamy na słońcu długo a skóra należy do wrażliwych.
4. W przypadku skóry pokrytej trądzikiem należy stosować odpowiednią dietę i kremy.
5. Do kąpieli można stosować mleczka lub sole morskie które oczyszczają skórę z toksyn, ujędrniają ją i nawilżają.
6. Zimą, szczególnie na twarzy i dłoniach (części skóry narażone na kontakt z bardzo niską temperaturą) należy stosować krem tłusty lub półtłusty, chroniący skórę.
6 4 6