Odpowiedzi

2010-03-14T14:18:42+01:00
14.03.2010 ;)

Polska :
1. 28 noworodków uratowano dotąd dzięki 33 "oknom życia", które znajdują się w różnych miastach Polski - poinformował sekretarz generalny Caritas Polska, ks. Zbigniew Sobolewski. Najwięcej dzieci pozostawiono w Krakowie - 11 i w Warszawie - ośmioro; ostatnie trafiło tam w środę.

2. 30 lat temu doszło do jednej z największych katastrof w dziejach polskiego lotnictwa cywilnego. Samolot Ił 62 "Mikołaj Kopernik" rozbił się tuż przed lotniskiem Okęcie. Jedną z ofiar wypadku była znana polska piosenkarka, Anna Jantar.


Świat:
1. Indyjska policja poinformowała, że zatrzymała dwóch mężczyzn planujących kilka zamachów w Bombaju, w tym na instalacje naftowe i gazowe w tym mieście.Mam nadzieję, że pomogłam :)
2010-03-14T14:30:58+01:00
Świat:
Sześćdziesiąt osób w Szwajcarii twierdzi, że są ofiarami nadużyć obyczajowych ze strony księży katolickich - oświadczył w wywiadzie dla sobotniego wydania dziennika "Aargauer Zeitung" opat klasztoru benedyktynów w Einsiedeln, ojciec Martin Werlen.

Polska:
Polska uczestniczka biegów narciarskich na Olimpiadzie w Kanadzie została posądzona o używanie niedozwolonych środków dopingujących. Kontrola antydopingowa została przeprowadzona podczas igrzysk w Vancouver, po biegu sztafetowym 4x5 km, w którym Polki zajęły szóste miejsce. Wynik pierwszego badania był pozytywny. Chodzi o pewną odmianę erytropoetyny (EPO). Zawodniczka poprosiła o analizę próbki B. Ta będzie znana najwcześniej 17 marca.

kontynuacja sprawy Olejnika. Włodzimierz Olewnik w liście skierowanym do szefa rządu, noszącym datę 13 lutego, protestował przeciwko nieodtajnieniu przez MSWiA materiałów operacyjnych policji na potrzeby śledztwa gdańskiej Prokuratury Apelacyjnej w sprawie uprowadzenia i zabójstwa jego syna, Krzysztofa Olewnika.
Ekshumację przeprowadzono na wniosek rodziny. W zeszłym tygodniu pełnomocnik rodziny mec. Ireneusz Wilk oświadczył, że na obecnym etapie postępowania oraz badań z zakresu medycyny sądowej nie pojawiły się okoliczności mogące poddawać w wątpliwość wcześniejsze ustalenia, dotyczące tożsamości szczątków Krzysztofa Olewnika.