Napisz RECENZJĘ na jeden z wybranych tematów:
1. Książki na lato - zachęć do czytania książek w czasie wakacji. Zaproponuj 3 tytuły i napisz krótkie recenzję.
2. Przeczytałeś książkę, obejrzałeś film nakręcony na jej podstawie - napisz recenzję, porównując dzieło literackie i filmowe.
3. Film, który robi wrażenie - recenzja.
4. Świat seriali: ten, który oglądasz na co dzień - recenzja
DAJĘ DUŻO PUNKTÓW, NAGRADZAM NAJLEPSZĄ ODPOWIEDŹ!!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T19:16:00+01:00
1. Książki na lato - zachęć do czytania książek w czasie wakacji. Zaproponuj 3 tytuły i napisz krótkie recenzję.

Młodzież coraz mniej czyta, a jeśli czyta to są to wiadomości od znajomych na gadu gadu, naszej klasie bądź poczcie. Od czasu do czasu czytamy plotki o gwiazdach lub wiadomości ze świata. A książki. Raczej odeszły w zapomnienie. Albo nie mamy czasu albo jest coś lepszego do roboty. Nawet nie zdajemy sobie sprawi jakim skarbem jest książka. Rozwija naszą wyobraźnie uzupełnia zasób słów i pomaga w opanowaniu poprawnej pisowni. Uczniowie są ciągle zabiegani i zajęci nauką ale są przecież wakacje które powinniśmy odpowiednio wykorzystać. W moim wypracowaniu postaram się zachęcić do przeczytania paru ciekawych książek.
Pierwszą książkę którą polecę jest bestseler Nicolasa Sparksa pt " List w butelce" Główną bohaterką jest Teresa, znana dziennikarka, podczas wakacji znajduje na plaży butelkę, a w niej wzruszający list miłosny napisany do zmarłej żony przez mężczyznę o imieniu Garett. Przejęta do głębi przemowa listu, pragnie poznać człowieka który potrafi tak mocno i wiernie kochać. Spotkanie tych dwojga zaowocuje wielka miłość. Sparks napisał wiele innych wspaniałych książek mianowicie: "Pamiętnik", "Jesienna Miłość", "Na zakręcie dróg", są one równie piękne i wzruszające jak opisana książka. Serdecznie polecam te książki osobom które lubią książki romantyczne ale nie romansidła.
Kolejny tytuł to "Worek kości" Stephana Kinga. Głównym bohaterem jest pisarz o imieniu Michael. Kariera pisarska kończy się wraz z nagłą śmiercią żony. Walczy z niemocą twórcza, w poszukiwaniu natchnienia wraca do miejsca w którym spędził szczęśliwe chwile z małżonką. Nie jest mu jednak dane zaznać spokoju, którego tak bardzo potrzebuje. Wbrew jego woli zostaje wciągnięty w konflikt podsycony przez tajemnicze siły gnieżdżące się w wiekowym domostwie. Stawka zażartej walki jest ludzkie życie, szczęście i spokój tych którzy już odeszli. King napisał także książki pt: "Ręka mistrza", "Mroczna połowa", "Martwa strefa". Jego dzieła polecam osobom lubiącym dreszczyk emocji.
Następną książką którą przedstawię nosi tytuł :"Anioły i Demony" Dana Browna. Bohaterem jest Robert Landon który zostaje wezwany do ośrodka badań jądrowych, by zobaczyć wzór wypalony na ciele zabitego fizyka. Rozpoznaje w nim symbol nieistniejącego już bractwa iluminatów którzy walczyli z kościołem. Okazuje się że w czasie wyborów papieskich bractwo podłożyło substancje silnie wybuchową pod Watykan. Do ocalenia kościoła zostało mało czasu a wyzwaniu temu musi podjąć się Robert i Vittoria córka zmarłego fizyka. Brown napisał także "Cyfrowa twierdza " Zwodniczy punkt", "Zaginiony symbol". Książki te polecam osobom lubiącym szybki bieg zdarzeń, ciągłą akcje i napięcie.
Mam nadzieje, ze poprzez przedstawienie kilku książek różnego gatunku w pewien sposób zachęciłam do czytania.Mam nadzieje że pomogłam :)
Ps: Sama czytałam te książki i bardzo polecam :D
1 5 1