Przetłumacz na j. polski.
Ale samemu!!!!
Robert Louis Stevenson was a famous the person who created characters such as Dr Jekyll, Mr Hyde and Long John Silver. People all over the world, young and old, still read his popular stories.
Robert Louis Stevenson was born in Edinburg in 1850. As a child, he was often ill in bed, so he read a lot of books. He loved readin stories and began writing when he was quite young. Stevenson studied at Edinburg University. His father wanted him to be an engineer, but Stevenson didn't like the idea. Instead, he agreed to become a lawyer.
In 1880, Stevenson married an American woman, Fanny Osbourne. Together they to many different countries! Finally, in 1890, they decided to live on the island of Samoa. Some of Stevenson's greatest stories are Treasure Island, Kidnapped and The Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde.
Robert Louis Stevenson died in 1894, at the age of 44. He died young, but he left behing his wonderful stories for us to remember him by.

2

Odpowiedzi

2010-03-14T14:44:24+01:00
Robert Louis Stevenson był sławną osobą, która stworzyła takie postacie jak Dr Jekyll, Mr Hyde i Long John Silver. Wszyscy ludzie na świecie młodzi i starzy ciągle czytają jego popularne opowieści.
Robert Louis Stevenson urodził się w Edinburg w 1850. Jako dziecko często w łóżku czytał dużo książek. On kochał opowiedania i został pisarzem kiedy był jeszcze młody. Stevenson studiował w Edinburg University. Jego ojciec chciał żeby został elektrykiem, ale Stevenson'owi nie podobał się ten pomysł. Wcześniej, on był pewny że zostanie sędzią. W 1880, Stevenson poślubił Amerykańską kobietę Fanny Osbourne. Oni razem podróżowali do różnych krajów. Końcowo w 1890 oni zdecydowali zamieszkać na wyspie Samoa. Niektóre z najlepszych opowiadań Stevensona to Treasure Island, Kidnapped i The Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde. Robert Louis Stevenson umarł w 1894 w wieku 44 lat. On umarł w młodym wieku ale dzięki jego fantastycznym opowieściom zapamiętamy go na zawsze.

Coś w tym stylu :D. Pozdrawiam. Liczę na naj ;)

2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T15:10:28+01:00
Robert Louis Stevenson był popularną osobą, która stworzyła takie postacie jak Dr Jekyll, Mr Hyde i Long John Silver. ludzie na całym świecie, starzy i młodzi, czytali jego popularne historie, książki.
Robert Louis Stevenson urodził się w Edenburgu w 1850 roku. kiedy był dzieckiem często chorował i zostawała w łóżku i czytał wiele książek. Uwielbiał czytać historie i był dość młody gdy zaczął sam je pisać. Studiował na Uniwersytecie Edenburskim. Jego ojciec chciał by został inżynierem, ale jmu sie ten pomysł nie podobał. Zamiast tego zgodził sie że zostanie adwokatem, prawnikiem. W1880 roku ożenił sie z amerykanką Fanny Osbourne. Byli razem choć pochodzili z zupełnie innych krajów! Ostatecznie w 1890 roku zdecydowali, ze przeprowadzą się na wyspę w Samoa.
kilka z jego najlepszych opowiadań to Treasure Island, Kidnapped and The Strange Case of Dr Jekyll i Mr Hyde. On umarł w 1894 roku w wieku 44 lat. umarł młodo ale dzieki jego historiom zapamiętamy go na zawsze.

nie pisz tego co napisła ten gościu pod spodem bo tam połowa jest źle!!
2 3 2