Odpowiedzi

2010-03-14T14:58:16+01:00
Tom tylko przykład:
Chciałabym żyć w ustroju komunistycznym, ponieważ w tamtych czasach ludzie nie musieli martwić się o pracę. Każdy człowiek miał obowiązek pracować. Porównując dzisiejsze czasy, bardzo trudno jest teraz znaleźć pracę. Ludzie z braku roboty popadają w różnego rodzaju patologie.
Innym powodem mojego wyboru jest fakt, iż w czasach komuny każdy człowiek był równy sobie. Nie było aż takiego podziału na biednych i bogatych. Może świat ludzi nie był tak kolorowy od różnego rodzaju produktów jak obecnie, ale przynajmniej nie było aż takiej dyskryminacji i zawiści.
Kolejnym argumentem może być fakt, iż w czasach komuny policja miała większą władzę. Na ulicach panował ład i porządek. Wiąże się z tym zatem zmniejszona liczba przestępczości. Ludzie bardziej szanowali władzę i prawo.
7 3 7
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T15:04:04+01:00
Ustroj kapitalistyczny mysle ze jest najlepszy w tej chwili na swiecie.
Dobrze rozumiany przez społeczeństwo mysle ze naprawde pozwala człowiekowi na życie jakie sobie stworzy, i na rozwijanie swoich talentów, zaden ustrój na swiecie nie daje równości społeczeństwa ale demokracja pozwala każdemu wyrazić swoje zdanie
Każdy moze otworzyć własną działalność gospodarczą, po prostu każdy jest kowalem swojego losu,państo jedynie narzuca obowiązkowa edukacja ale i bardzo dobrze bo wiedze sprawia ze czlowiek inaczej patrzy na świat, między innymi dzieki wiedz zmienia sie społeczeństwo w Polsce, duzo młodych ludzi chce sie uczyć i wiedzieć coraz wiecej,kiedys liczyła sie tylko pracy gdy osiągnęło sie wiek dorosły , i społeczeństwo w jakis sposób bylo niedouczone , wiec uwazam ze ten ustrój jaki panuje w naszym kraju jest jak na chwile obecna najlepszy a my Maly krokami zaczynamy do niego dorastac.
6 3 6
2010-03-14T15:33:02+01:00
Chciałbym żyć w ustroju demokratycznym.Ustrój demokratyczny to moim zdaniem najlepszy ustrój na świecie.Każdy obywatel ma prawo wyrazic swoje zdanie i nikt nie może mu za to nic zrobic.Decyzja obywatelów jest np to czy chcemy zeby państwo weszło do uni europejskiej czy też nie.kolejnym faktem jest to żę prezydent nie ma już takiej władzy, nie jest dyktatorem.Wszyscy ludzie sa sobie równi sa napływy towarów z innech częsci europy , nie ma biedy.jedynym minusem jest to że czasami trudno znaleśc pracę.
19 4 19