Odpowiedzi

2010-03-14T15:14:28+01:00
Bilbo Baggins jest jedną z najważniejszych postaci książki J.R.R. Tolkiena pt.: „Hobbit, czyli tam i z powrotem”.
Bilbo jest hobbitem – istotą podobną do ludzi. Jego rodzicami byli Bungo Baggins oraz Belladonna Tuk. Jest ich jedynym synem. Ma około pięćdziesięciu lat.
To istota niskiego wzrostu o charakterystycznym dosyć bujnym owłosieniu całego ciała z wyjątkiem twarzy, twardymi podeszwami stopy, przez co nie musiał nosić obuwia, i skłonnością do tycia.
Bilbo jak najbardziej przypomina hobbita z wyglądu. Ubiera się typowo na styl hobbitów, czyli w kolorowe ubranie: kurtkę, koszulę, spodnie.
Pochodził i mieszkał w Hobbitonie, czyli krainie gdzie mieszka większość hobbitów. Jego dom - nora ziemna, była bardzo dobrze urządzona i wielopokojowa.
Charakteryzuje go odwaga, chociaż na początku możemy tego nie zauważyć, pomysłowość, rozwaga, mądrość, rozsądek, zręczność oraz spora siła. Mimo częstych rozpaczań zauważyć można u niego pogodę ducha, jak również ukrytą chęć przygód i spryt. Jest również waleczny i gotowy by zaryzykować wiele, czasami nawet własne życie, za przyjaciół.
Jest postacią ceniącą spokój, ale również i przygody. Lubi spędzać czas w miłym towarzystwie, ale nie lubi bałaganiarstwa i ogólnego chaosu. Bilbo to postać zazwyczaj poczciwa i dobra.
Dla mnie Bilbo jest fantastyczny jako druh i przyjaciel oraz towarzysz w wyprawach.
2 3 2