Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-14T15:03:37+01:00
Charakterystyczna dla XVII wieku żarliwość religijna miała swoje tragiczne konsekwencje. Jedna z nich, wojna trzydziestoletnia, była w XVII wieku największym konfliktem w Europie. Jej przyczyny były złożone. Należały do nich konflikt katolicko-protestancki oraz rywalizacja Francji i Habsburgów. Brały w niej udział prawie wszystkie państwa kontynentu.
Wojna trzydziestoletnia, najkrwawszy i najważniejszy konflikt zbrojny Europy z XVII wieku miał swoje podłoża na dwóch płaszczyznach. Z jednej strony była to rywalizacja religijna i ekonomiczna książąt w Rzeszy. Z drugiej jednak strony widać wyraźnie walki pomiędzy Francją a Habsburgami o dominującą pozycję na arenie europejskiej.

Dopiszę to, bo prosiłaś:
Konflikty polityczne jak i gospodarcze, różnice wyznaniowe (konflikt religijny w Czechach) i problemy wewnątrz państwowe złożyły się na wybuch wojny. Zagwarantowano autonomię Węgrom i Czechom.

Kurde jak coś jeszcze wymyśle, to dopisze. Na razie nie wiem nic więcej... Poczytam o tym trochę... OK?

Nie wiem czy to jest dobrze. Dałam trochę swoich słów, a trochę z podręcznika do historii. Mam 6 z historii, więc mogę jeszcze coś wymyślić, ale napisz... czy dobrze czy źle.