Odpowiedzi

2010-03-14T15:26:57+01:00
Do sekt najczęściej wstępują ludzi, którzy poszukują odpowiedzi na pytanie "kim jestem?", lub wahający się co do swojego wyznania, wiary, religii. Przystępując do sekty mają nadzieję, że tam spełnią swoje potrzeby duchowe, odnajdą siebie i swoje charaktery.
4 5 4
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T15:33:57+01:00
" Patrzeby duchowe a sekty "

Wiele z nas zapewne miało momenty w swoim życiu , gdy zastanawiało się po co żyje na tym świecie , czy istniej Bóg . Wiele młodych osób czuje się zagłubionych , potępionych przez rodziców bo mają inne poglądy na życie niż oni , nie do końca wierzą w narzucaną im religie. Patrzeby duchowe , czyli życie zgodnie z własnymi zasadami , postępowanie zgodnie ze sobą - taka jest moja definicja tych słów. Sekta , czyli grupy wyznawców, których poglądy religijne są przez tradycyjne kościoły uznane za niezgodne z oficjalną, dominującą doktryną. Na świecie jest wiele sekt , jedne działają w dość pokojowy sposób , inne stanowią zagrożenie dla ich członków , podają im narkotyki , namawiają do popełnienia samobójstwa . Jednak twórcy sekt moim zdaniem to ludzie , którzy się zagubili , szukali kogoś do kogo mogli by się zwrócić .
Podsumowując , uważam , iż potrzeby duchowe a sekty mają wiele wspólnego , bo przecież każdy z nas , może w jedej z nich znaleść pełną akceptację i swobodę . Każdy z nas ma prawo , aby żyć zgodnie ze sobą , czyli zaspokajać potrzeby duchowe .
3 3 3