1 Zadanie.

Napisz dwa teksty w których przeważa funkcja poznawcza.

2. Zadanie.

Napisz tekst z rozbudowaną funkcją ekspresywną i z funkcją impresywną.

3. Zadanie.

Dlaczego chłopi nie popierali powstańców w zaborze rosyjskim w czasie powstania styczniowego.


Ps. Bardzo pilne zadanie na jutro! Bardzo proszę o jak najszybsze i najlepsze rozwiązanie moich zadań :-)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T15:52:04+01:00
Zadanie 1.
Tekst I
Psy pekińczki są bardzo starą rasą, liczącą kilka tysięcy lat. Hodowano je wyłącznie na chińskim dworze cesarskim. Nikomu więcej nie wolno było posiadać pekinczyka. Dopiero w II połowie XIX wieku pierwsze pekińczyki trafiły do Europy, a do Polski w latach dwudziestych XX wieku.

Tekst II
Starożytni Grecy lubili igrzyska sportowe. Organizowali je co cztery lata w Olimpii, w gaju poswięconym Zeusowi. Zwycięzcy byli nagradzani wieńcem laurowym oraz stawali się bohaterami, których szczególnie szanowano.

Zadanie 2.
Jestem dzisiaj bardzo zdenenerwowany. Od rana boli mnie głowa. Chyba się wscieknę! W dodatku mam do rozwiązania trudne zadanie z matematyki. Okropność! Wstrętny dzień. Proszę cię, idź do apteki i kup mi mi tabletki od bólu głowy. Zapytaj też olek uspokajający. Odrób też za mnie prace domową. Proszę!!!

Zadanie 3.
Chlopi polscy nie byli zainteresowani udziałem w powstaniu styczniowym, bo car ich uwłaszczył, gdy wybuchlo powstanie. Powstańcy obiecywali uwolnienie chlopów z poddaństwa, ale po zwycięstwie. Car chciał ich odciągnąc od powatania i dał im wolność oraz ziemię, którą uprawiali, chociaz nie na najsprawiedliwszych warunkach. Niektórzy nic nie dostali.

P.S.
Zadania rozwiązała moja siostra - studentka polonistyki.
1 5 1