Pomożecie mi napisać opowiadanie pt.: Mój przyjaciel z Krakowa.
Muszę napisać przygodę. Użyj podanego słownictwa: W TYM CZASIE, NIEOCZEKIWANIE, zatem, wtem, NAGLE.
Wyrazy napisane wielką literą muszą wystąpić w tym opowiadaniu.
Z góry dziękuję :* I czekaaam. Daje naaj za najlepszą przygodę.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T16:01:48+01:00
Mój przyjaciel z Krakowa.
(*-akapit)
* Mój przyjaciel Michał miał wyjechać za 2 dni z Krakowa na wakacje do dziadków do Warszawy. Zaproponował mi czy nie chciałbym pojechać z nim i że dziadkowie byli by bardzo zadowoleni gdyby ktoś jeszcze do nich przyjechał. *Musiałam zapytać się rodziców czy mogę pojechać chociaż na parę dni i w końcu po paru prubach błagania o pozwolenie rodzice wyrazili zgodę abym mogła pojechać. Kiedy już wyjeżdaliśmy byłam bardzo podekscytowana i nie mogłam się doczekać kiedy dojedziemy na miejsce. Kiedy już dojechaliśmy do stolicy Polski, Michał przedstawił mnie dziadkom i swoim kolegom z poodwórka, których poznał rok temu, gdy tu przyjechał. Kiedy Michał bawił się z kolegami ja W TYM CZASIE pomagałam piec ciasto babci Michała. Nazajutrz
wybrałam się z Michałem i kolegami do lasu, gdzie zbieraliśmy grzyby. NIEOCZEKIWANIE spotkaliśmy tam dziadka Michała, który był na spacerze, bo musiał się przewietrzyć. Poszliśmy dalej. W lesie znaleźliśmy ciemną jaskinię, gdzie leżała ranna sarenka. Bardzo cichutko się do niej skradliśmy, aby z przerażenia nie ucziekła ani żeby nie zrobiła nam krzywdy. Michał zaproponował, aby złabać ją mocno, lecz nie przesadnie, żeby aż tak ją nie bolało. Na szczęście miałam apteczkę, z której wyjęłam wszystkie przydatne rzeczy, aby móc opatrzeć biedne zwierzę. Kiedy już skończyłam ją opatrywać i sarenka mogła już swobodnie chodzić, Nagle usłyszeliśmy, że coś zmierza ku naszej strnie. Okazało się, że to mama sarenki. Wtem szybko, lecz w miarę cicho uciekliśmy, aby nam nie zrobiła krzywdy.
*Kiedy skończył się dzień dziadek michała zawiózł mnie do domu, a ja już nie mogłam się doczekać kiedy przyjedzie Michał i opowie mi jakie przygody jeszcze przeżył.
:-)