Odpowiedzi

2010-03-14T16:11:50+01:00
First I'm flying across Europe in a balloon. Then I'm going to China on a camel. After that, I'm swimming to Hawaje. Then I'm flying to USA in a plane. From there, I'm surfing to Cuba. Then I'm sailing to Azory by boat. After that, I'm flying to Africa in a plane. Finally, I'm driving home to Lunada in a car.

Najpierw polece balonem przez Europe. Potem pojade na wielbłądzie do Chin. Po tym/następnie popłyne na Hawaje. Później polece samolotem do USA. Potem popłyne łódką na Azory. Po tym polece samolotem do Afryki. Na końcu pojade samochodem do domu w Lunadzie.

Ps. Nie wim czy nazwy kontynentów są dobże napisane, ale pani z anglika mi to sprawdzała i dostałam 5, więc powinno być dobrze. Przetłumaczyłam ci to na j.polski.

Liczę na naj. ;)
2010-03-14T16:41:26+01:00
First, I`m flying from Cracow to Paris. From there, I`m travelling across France and Spain to Lizbona in a bus.Then I`m sailing to New Yourk by a ship. After that I`m travelling across United States by train.Then I`m flying from Los Angeles to Pekin.From there I`m flying to India in a balloon.After that, I`m flying to Turkey in a plane.Finally, I`m driving across Europe to Rzeszów in a car.


Mi to pani od angielskiego sprawdzała także mam do dobrze.

Licze na naj