Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T18:27:43+01:00
Konrad Bitner jest tytułowym bohaterem książki " Dziecko Piątku " . Bohater to niezwykłe dziecko, o kruchej budowie ciała, blond włosach i sympatycznej twarzy, które są odzwierciedleniem naiwności i prostoduszności chłopca.
Życie dziecka na planecie nie jest zbyt ciekawe. Jedyne co kocha na niej, to oglądanie zachodów Słońca - nie mniej lubi swą planetę.Bohater cechuje się pracowitością, ponieważ przez cały czas musi oczyszczać planetę z baobabów, które zagrażają życiu. Jest troskliwy wobec swego kwiata. Jego jedyny przyjaciel to róża, której tak naprawdę nie może zrozumieć i dlatego udaje się w podróż. Mały Książę dowiaduje się w czasie swej podróży wielu rzeczy. Jego czysty ,nieskażony dzisiejszym światem umysł dziecka, z trudnością ogarnia prawdy o życiu. Dorośli, których spotyka na swej drodze wydają mu się bardzo dziwni i śmieszni. Chłopiec jest dla każdego uprzejmy i ma skłonności do oceniania. Dowiaduje się,że świat dorosłych bardzo różni się od świata dzieci. Konrad Bitner nigdy nie kłamał i nie rezygnował z raz postawionego pytania. Jego zachowanie jest typowe dla dziecka - zadaje dużo pytań, wyraża opinię na dany temat. Pokazuje w ten sposób, że jest mądry. Na Ziemi,a konkretnie na Saharze, gdzie wylądował udowadnia, że jest także odważny, ponieważ daje się ukąsić przez żmiję, bo tylko tak może wrócić do domu. Chłopiec na Ziemi dowiedział się, że bardzo ważna w życiu każdego jest miłość, przyjaźń i odpowiedzialność za tych, których się kocha. Dlatego też, po tym jak zobaczył mnóstwo róż , chciał wrócić do swojej, bo choć tego kwaiata pół świata, liczy się tylko jeden. Jego.
Bohater bardzo mi się podoba. Jest uosobieniem dobra, które staje się prawie niezauważalne w dzisiejszym świecie. Chętnie zaprzyjaźniłabym się z Konradem Bitnerem, bo to bardzo miły i sympatyczny chłopiec, który rozróżnia wartości w życiu.
7 2 7