Odpowiedzi

2010-03-14T16:31:59+01:00
Pies- najlepszy przyjaciel człowieka

Pies, to zwierzę, które najbardziej przywiązuje się do człowieka. Będąc pół roku u jednego właściciela, staje się jemu wierny, oddany, wpatrzony jak w obrazek, stara się jak najbardziej przypodobać, popisuje się w celu zwrócenia na siebie uwagi. Takie nagłe oddanie go w inne ręce naraża go na wielki ból i cierpienie, które kończą się dość często jego śmiercią. Przestaje jeść, nie chce ruszyć się z miejsca, nie stara się oswoić z nowym właścicielem, nawet jeśli okazuje się on być dużo lepszym panem od poprzedniego. Dlatego decydując się na zakup psa, trzeba przemyśleć bardzo dobrze, czy to ma sens, czy kiedy ten piękny szczeniaczek dorośnie, nadal będziemy go kochać.

Człowiek jednak też bardzo się przywiązuje do swojego czworonożnego przyjaciela. Poświęca mu dużo czasu, miłość, stara się o jak najlepsze posłanie, jedzenie, chodzi na długie spacery, żeby tylko ich pies był w jak najlepszej kondycji. Nieraz nawet trudno jest zabronić mu wskoczyć na ulubioną kanapę, bo patrząc na jego mordkę od razu ulegamy... „a niech sobie posiedzi dzisiaj”.
2 2 2
  • Użytkownik Zadane
2010-03-14T16:34:31+01:00
Mój przyjaciel Filip;]

Za swojego najlepszego przyjaciela uważam Filipa.Jest on uczniem klasy Vb Szkoły Podstawowej nr 4 w naszym mieście.Chodzimy do jednej klasy.
Filip to jeden z najwyższych uczniów w Vb.Jest szczupły,ale nie chudy. Ma sportową sylwetkę. Zwracają uwagę jego jasne, kręcone włosy, które wyglądają jak sprężynki.
Mój przyjaciel najchętniej ubiera się w dżinsy i granatowe(to jego ulubiony kolor) sportowe bluzy.
Sportowy styl nie przypadkowy,lecz oddaje pasje i zainteresowanie mojego przyjaciela. Filip interesuje się piłką nożną.Sam uprawia ten sport w naszym lokalnym klubie sportowym. Nieraz reprezentuje naszą szkołę w międzyszkolnych rozgrywkach.Poza tym jest zagorzałym kibicem Legii Warszawa.
Jego sportowe pasje przekładają się na zachowanie - Filip jest szybki,zwinny,ruchliwy.Już na pierwszy rzut oka widać, że to ktoś aktywny,kto ani chwili nie usiedzi na jednym miejscu.
Mój przyjaciel poza sportem ma też inne pasje. Uwielbia czytać książki historyczne.Kocha również matematykę. Jest dobrym uczniem. Najbardziej wyróżnia się na wuefie, matmie i angielskim.
Podziwiam Filipa za wytrzymałość. Tak samo cierpliwie trenuje przed meczem i rozwiązuje zawikłane zadania matematyczne. Inną jego pozytywną cechą jest uczciwość ( dlatego od lat pełni funkcję skarbnika klasowego). Odznacza się też lojalnością - nigdy nie powtórzył rzeczy, które powiedziałem mu w zaufaniu.Jest dyskretny.
Jedna najważniejsza zaleta Filipa to uczynność. Mój przyjaciel chętnie pomaga słabszym w nauce. Nigdy nie odmawia pomocy - bez względu na to, czy chodzi o wytłumaczenie komuś matmy, czy też o przyniesienie zakupów starszej chorej sąsiadce.
Nie jest to jednak człowiek bez skazy, kryształowy charakter. Podstawową wadą Filipa jest niepunktualność.Za sen dłuższy o piętnaście minut mój przyjaciel oddałby niejedną rzecz.
Mimo tej drobnej rysy na świetlanym charakterze podziwiam Filipa. Jest naprawdę godnym naśladowania, przyjacielskim chłopakiem,w którym kocha się połowa dziewczyn z naszej klasy.
2 3 2