Odpowiedzi

2012-07-25T22:00:40+02:00    Tematem moich dzisiejszych rozważań będzie zastanowienie się nad pytaniem czy marzenia są nam potrzebne. Moim zdaniem marzenia potrzebne są każdemu człowiekowi, ponieważ dzięki nim możemy poczuć się zdecydowanie lepiej. A jako przykład podam kilka argumentów.
     Uważam , ze marzenia są nam potrzebne , ponieważ marząc możemy w swoim życiu osiągać jakieś ważne cele. Często ludzie marzą o wykonywaniu konkretnego zawodu. I po to , aby te marzenia spełniły się jak najszybciej pracują ciężko , ucząc się pilnie w szkole. Niektórzy rezygnują z chodzenia do teatru czy na imprezy , bo szkoda im czasu na takie rozrywki, właśnie po to , aby zrealizować swoje marzenia.
     Sądzę , iż marzenia pomagają nam w oderwaniu się od szarej codzienności. Otaczający nas świat jest przepełniony fałszem i obłudą. Ludzi , których spotykamy na swojej drodze okazują się ludzmi , którzy myślą wyłącznie o sobie. A my nie godząc się na taki stan rzeczy marzymy , iż żyjemy w świecie gdzie ludzie są dla siebie życzliwi, mili i szczerzy. W takim momencie nasze samopoczucie zdecydowanie się poprawia.
     Kolejnym argumentem jest fakt, że ludzie , których życie jest bardzo monotonne, dzięki marzeniom mogą przeżywać wiele fascynujących przygód. I chociaż taka osoba w realnym życiu boi się nowych wyzwań , to w świecie marzeń może być odważnym rycerzem, władcą wspaniałego królestwa czy najlepszym sportwcem.
     Moim zdaniem marzenia są nam potrzebne , ponieważ dzięki temu możemy się znależć w zupełnie innym swiecie i to poprawi z pewnoscią nasz nastrój. A swoimi argumentami poparłam tezę , którą zamiesciłam na początku.


2012-07-25T22:34:54+02:00

Uważam, iż marzenia są nam potrzebne. Na poparcie mojego zdania przytoczę trzy argumenty które na pewno będą dobrym poparciem mojej tezy.

    Pierwszym argumentem na to, iż marzenia są potrzebne jest fakt, iż każdy ma pragnienia dzięki którym jego życie ma sens i wizję na przyszłość. Osoba bez marzeń jest osobą nieszczęśliwą, bez perspektyw na dalsze życie. Osoba bez marzeń jest osobą smutną.

    Kolejnym argumentem jest to, iż życie bez marzeń byłoby nudne, ponieważ ludzie nie ekscytowali by się tym że za jakiś czas spełni się ich marzenie, bądź już się spełniło. Wyobraźmy sobie ślub dwojga ludzi. Czy taki ślub byłby tak pięknym przeżyciem bez marzeń? Nie! Dziewczynki już od najmłodszych lat marzą o pięknej białej sukni, o wystroju sali i o tym jak będzie wyglądała cala ceremonia ślubu.

    Ostatnim argumentem mojej wypowiedzi będzie fakt tego, iż marzenia dają Nam życie. Każdy człowiek gdy o czymś marzy i to się spełni czuje się spełniony. Wielu osobom marzenia pomagają żyć, zwłaszcza chorym. Chory często marzą o tym, aby normalnie żyć, uśmiechać się, czuć szczęście, największym marzeniem może być to, iż marzymy o tym aby wyzdrowieć. A jakże wielkie jest szczęście osoby która wyzdrowiała, bądź przeżyła poważny wypadek.

      Na zakończenie mojej wypowiedzi pragnę dodać, iż życie bez marzeń nie istnieje i ma je każdy, nawet osoba która całkowicie straciła sens życia w głębi duszy wierzy, że wydarzy się coś aby jej życie nabrało kolorów, najczęściej jest to spełnienie marzenia. Marzenia są nam potrzebne..

 

 

Pozdrawiam ;)

1 5 1