Prosze o napisanie rozprawki na temat
"Czy młody idealista, może być dobrym władcą".
Daje dużo punktów i chce aby to nie było typowo napisane językiem formalnym lub dokladnie tak jak sie pisze rozprawke tylko po prostu napisane i potwierdzone argumentami jezykiem potocznym, moga pojawiac sie bledy ale bez przesady. Przynajmniej Jeden argument musi być z lektury "Faraon", a argumenty 3. Nie musi być to dlugie lecz tak żeby dostać nie złą ocene... moze być sciagniete wypracowanie ale poprawione samo od siebie. Jesli czegos nie bedzie odpowiedz kasuje. Daje naj;]

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T17:45:09+01:00
Uważam, że młody idealista nie mógłby być dobrym władcą. Poniższymi argumentami postaram się udowodnić słuszność mojego stanowiska w tej sprawie.

Jest nimi postawa Ramzesa w lekturze "Faraon" Bolesława Prusa. Młody faraon jako cel postawił sobie wyrwanie Egiptu z kryzysu. Wywołał wojnę z kapłanami, ponieważ pieniądze Egipcjan ginęły w dziwnych okolicznościach. Nie widział, że kapłani mają potężną siłę i stać ich na wszystko, by osiągnąć sukces.
Drugim argumentem potwierdzającym słuszność mojej tezy jest to, że Ramzes wielokrotnie postępował pod wpływem emocji. Potocznie moglibyśmy powiedzieć, że "był w gorącej wodzie kąpany".
Moim trzecim i ostatnim argumentem jest fakt, że Ramzes był zafascynowany płcią piękną. Często wykorzystywali to przeciw niemu Fenicjanie i kapłani. Dzięki temu łatwo było im nim manipulować.

Myślę, że powyższymi argumentami uzasadniłam słuszność mojego zdania w tej sprawie.
4 3 4